pwo plakat 

Tematem konkursu jest PODLASIE, z jego architekturą, przyrodą, ludźmi, całą mozaiką kulturową. Organizator nie narzuca podziałów tematycznych, stwarza pole do dowolnej interpretacji fotografującego, zależnej od jego wrażliwości i spostrzegawczości. Konkurs ma charakter otwarty mogą wziąć w nim udział wszyscy zarówno z Województwa Podlaskiego jak i z Polski, profesjonaliści, jak i amatorzy.

Fotografie ocenia jury powołane spośród fotografików, lub artystów Województwa Podlaskiego. W poprzednich edycjach w jury zasiadali m.in. śp. Wiktor Wołkow, Jan i Bożena Walencik, Tomasz Kłosowski, śp. Marek Dolecki, Robert Nofikow, Tadeusz Żaczek, Paweł Grześ, Jarosław Chyra i inni.

Prace na konkurs należy zgłaszać od V - koniec IX 2017. Ogłoszenie wyników oraz wystawa pokonkursową planowana jest na XII 2017 r. Wystawa prezentowana będzie w Muzeum i Ośrodku Kultury Białoruskiej w Hajnówce przez około rok, ponieważ stanowi doskonałe dopełnienie wystaw etnograficznych. Później zaś „wędruje” po Podlasiu, m.in. prezentowana jest  w Białymstoku, Bielsku Podlaskim, Narewce, Kleszczelach, Białowieży. W roku 2015 X. edycja konkursu prezentowana była w Brześciu oraz w Grodnie na Białorusi.

Celem konkursu jest:

  1. zgromadzenie i popularyzacja najciekawszych fotografii promujących Podlasie, piękno przyrody i krajobrazu, zabytki, ciekawe miejsca, oraz tradycję i kulturę,
  2. wszechstronna prezentacja Podlasia w formie artystycznej dokumentacji, jej gromadzenie i archiwizowanie,
  3. pobudzenie do aktywności twórczej młodzieży, jak i starszych
  4. promocja Podlasia

Prace konkursowe należy dostarczać w formie odbitek fotograficznych w formacie A3 wraz ze zdjęciami w formie elektronicznej (jpg, tif) na CD. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu maksymalnie 3 fotografie. Do wypełnienia także formularz zgłoszeniowy, dostępny wraz z regulaminem w siedzibie organizatora lub na stronie internetowej:

www.muzeumbialoruskie.hajnowka.pl

www.hajnowka.pl

Konkurs odbywa się pod patronatem honorowym Burmistrza Miasta Hajnówka Jerzego Siraka.

Organizator:

Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce
Ul. 3 Maja 42 , 17-200 Hajnówka           
tel.: (85) 682 28 89
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  
www.muzeumbialoruskie.hajnowka.pl

PARTNERZY:

Stowarzyszenie Kulturalne TYBEL
Centrum Kulturalne Białorusi
Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego w Białymstoku
Starostwo Powiatowe w Hajnówce

Patronat: www.hajnowka.pl , www.powiat.hajnowka.pl, www.bialystokonline.plwww.wrotapodlasia.pl ,TV Podlasie, Telewizja Kablowa Hajnówka, ”Kurier Podlaski”, „Niva”, www.radio.bialystok.plwww.racyja.com, www.nigdywiecej.org

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Hajnówka.

Do pobrania:

Regulamin konkursu

Karta zgłoszenia