rockowisko 2018

Festiwal w tym roku odbędzie się 28 lipca 2018 i będzie to już 10. edycja. Festiwal jest inicjatywą hajnowskich animatorów kultury, będącą nawiązaniem do rockowego klimatu miasta w latach 80-tych i 90 tych. Jak zwykle na deskach hajnowskiego amfiteatru zagrają gwiazdy muzyki alternatywnej, legendy polskiego rocka jak również znakomici zagraniczni goście. Do tej pory dla festiwalowej publiczności grali min.: Dezerter, Armia, Proletaryat, Farben Lehre, Cela nr 3, Moskwa, Tilt, Błękitny Nosorożec, Sex Bomba, GaGa/Zielone Żabki, Kabanos, Sedes, Alians, The Bill, Qulturka, Swobodna, Sajgon, Materia, Skowyt i wiele innych. Festiwal gościł również gwiazdy białoruskiego rocka takie jak DZIECIUKI, B.N., Re1ikt, The Toobes czy Ściana.

Tegoroczna edycja to prawdziwa rockowa uczta - organizatorzy zaprosili szereg gwiazd muzyki rockowej m.in. zespół, który na festiwalu Rockowisko Hajnówka rozpoczynał swoją muzyczną karierę jeden z obecnie najlepszych zespołów metalowych młodego pokolenia w Polsce - laureaci 1. edycji festiwalu z 2009 roku znakomity zespół MATERIA ze Szczecinka- gwiazda programu Must be the music i festiwalu Przystanek Woodstock…

Zagra również zespół Pawła Małaszyńskiego, znanego polskiego aktora, który tym razem odkryje przed hajnowską publicznością swoje inne talenty – zagra ze swoim zespołem COCHISE.

Zobaczymy jeszcze:

  • Farben Lehre – gwiazda jubileuszowej edycji festiwalu – melodyjny, punkowy żywioł z Płocka, od ponad 30 lat na scenie
  • Re1ikt – uznany za najlepszy obecnie zespół rockowy na Białorusi, podwójny laureat 5. FMR Rockowisko Hajnówka 2013
  • N.O.G. – legenda z Nowego Tomyśla reaktywowana w 2016 r. – po raz pierwszy w Hajnówce ;
  • De Łindows /Katowice/ - ma za sobą liczne koncerty w Polsce, Czechach i na Słowacji. Znany z festiwalu Przystanek Woodstock, czy Jarocin
  • Sam Som /Katowice/ jak o sobie mówią – „czterech gości lubiących dobrą muzę, zgranych w jednym celu - by znów wzniecić ogień rocka w sercach niedowiarków”
  • Retro Beats /Hajnówka/ - zespół z charyzmatyczną wokalistką w rockowej odsłonie
  • C.R.C. /Hajnówka/ - reaktywacja legendy hajnowskiej sceny niezależnej
  • Zdrowie Na Budowie Band /Bielsk Podlaski/ - jak sami piszą o sobie – „psychodelic jazzy regressive bitter acid punk rock…”

Podczas festiwalu będzie miała jeszcze akcja charytatywna na rzecz chorej Hajnowianki - Pauliny Mariańskiej /zbiórka będzie trwała przez cały festiwal. Więcej info: www.facebook.com/events/243620919562209/

Początek festiwalu o godz. 14.00 – wstęp wolny ! Duża porcja dobrej rockowej muzyki !!! Zapraszamy!

Wstęp wolny

Więcej szczegółów na stronie: www.rockowisko.hajnowka.pl, www.facebook.com/festiwal.hajnowka/