Od 11 sierpnia Ola przebywa w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku na oddziale onkologii i hematologii . Diagnoza – ostra białaczka szpikowa. Do tej pory dostała pierwszą , bardzo silną dawkę chemii, podawaną przez cewnik centralny typu „broviac”, jak również podana była chemioterapia dokanałowo. Ola jest radosną, choć nieśmiałą dziewczynką , ma swoje ulubione koleżanki, za którymi teraz będąc w szpitalu bardzo tęskni. Tęskni także za starszą siostrą – Julką. Uwielbia jeździć na rolkach, rowerze, śpiewać i rysować. Ma jedno marzenie : „chciałaby jeszcze zobaczyć góry”. Skończyła pierwszą klasę w Szkole Podstawowej Nr 2 w Hajnówce. Po wakacjach rozpocznie nauczanie indywidualne ze względu na swoją chorobę.
akcja dla oli
W ramach Dnia Dawców Szpiku w Hajnówce na rzecz 8 letniej Oli Siemion z Hajnówki, która zachorowała na ostrą białaczkę szpiku, zaplanowano trzy rejestracje.
 
Pierwsza odbyła się w ostatnią niedzielę 02.09.2018r. podczas Festynu Zdrowia w Parku Miejskim w Hajnówce, kolejna odbędzie się podczas Pucharu Polski Nordic Walking na terenie Nadleśnictwa Hajnówka w dniu. 08.09.2018r. w godz. 09.00-15.00, a finał akcji planowany jest na 30.09.2018r. godz. 9-15 w Hajnowskim Domu Kultury.
 
Zapraszamy do udziału!