58e38b8309836 o full

  film podlasie

 

Pokaz specjalny akcji Filmowe Podlasie Atakuje - KOBIETY z północnego-wschodu

  1. Intro Filmowe Podlasie Atakuje
  2. Zupa truskawkowa, reż. Sylwia Aleksandra Szkiłądź, , 5’45”
  3. Raz dwa zero, reż. Anna Pawluczuk, 14’30”
  4. Lepiej być nie może, reż. Ewa Radzewicz, 12’58”
  5. Pussy Chronicles, reż. Justyna Grzybowska, 4’25”
  6. Umowa , reż. Ewa Smyk, 4’28”
  7. Czułość, reż. Emilia Zielonka, 24’54”
  8. klip Miss God: Weź Swoją Więź, reż. Joanna Zubrycka, 4’44”
  9. Śledziowo, czyli fenomen podlaskiej egzystencji, reż. Agnieszka Waszczeniuk, 7’5”
  10. Debiut, reż. Katarzyna Kijek, 7’12”

FILMOWE PODLASIE ATAKUJE! REAKTYWACJA (FPA!R) to jedna z najbardziej rozpoznawalnych akcji promujących kino niezależne, a zarazem swoista platforma filmu autorskiego, artystycznego, nieprofesjonalnego i eksperymentalnego. Wśród twórców można znaleźć poetów, dziennikarzy, studentów szkół artystycznych i filmowych, artystów plastyków i niezależnych filmowców, którzy mieszkają lub pochodzą z Podlasia – kręcą oni i one: fabuły, dokumenty, klipy i animacje. Jedni dopiero debiutują, inni od lat nagradzani są na ogólnopolskich festiwalach. Akcja narodziła się w 2004 roku i śmiało można powiedzieć, że od tego czasu jej twórcza energia powędrowała w świat promując krótkometrażowe kino , Podlasie i ludzi stąd poprzez filmy oraz organizację pokazów i warsztatów.

Koordynatorzy FPA!R wierzą, że filmy oraz charakterystyczna dla Wschodu dobra energia, potrafią zmieniać ludzi, kino, a nawet świat. Są też przekonani, że filmowe produkcje z Podlasia potrafią rozpalić emocje i skłonić widzów do refleksji.

Podczas pierwszych edycji akcji większość autorów filmów było płci męskiej. Ostatnie lata to co raz większa dominacja kobiet. Przegląd FPA!R z roku 2017 to już 2/3 filmów w reżyserii kobiet.

Reagując na zmiany w światowej oraz podlaskiej kinematografii działający przy BOK w Białymstoku organizator akcji Filmowe Podlasie Atakuje oraz Festiwalu ŻUBROFFKA - dkf Gag, przygotował specjalną selekcję filmów krótkometrażowych autorstwa kobiet z północno - wschodniej Polski.

Zapraszamy na seans i pozdrawiamy z Podlasia, krainy żubra, kreatywnych kobiet i filmu!

wstęp wolny

Organizatorzy:
DKF GAG, Białostocki Ośrodek Kultury
Narwiański Ośrodek Kultury