13. Edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA odbędzie się od 5 do 9 grudnia 2018 roku. Festiwal jest marką samą w sobie – to największe tego typu wydarzenie w tej części Europy! ŻUBROFFKA od ponad dekady buduje kulturalny pomost między Wschodem i Zachodem, Północą i Południem, dzięki czemu w Białymstoku i na Podlasiu spotyka się twórcza energia z całego świata. ŻUBROFFKA to mądre filmy, niepowtarzalne spotkania z twórcami, warsztaty, panele dyskusyjne, energetyczne koncerty i interesujące wystawy.

W 2018 roku, do ośmiu konkursów selekcjonerzy wybrali 109 najciekawszych filmów (spośród ponad dwóch tysięcy!). Jak zwykle, w programie znajdą się także specjalne projekcje produkcji krótkometrażowych z całego świata. W ciągu pięciu dni widzowie obejrzą łącznie prawie 300 krótkich filmów. Wstęp na wszystkie pokazy jest jak zawsze bezpłatny.

Już tradycyjnie Festiwal gości w zaprzyjaźnionych białostockich instytucjach i placówkach, a także w regionie – w tym roku krótkie kino z całego świata pojawi się w 10 podlaskich miejscowościach!

 

zubroffka 2018

 

Pokaz w Narwi
6 grudnia 2018 (czwartek)
godz. 17:00 Narew / Narwiański Ośrodek Kultury, ul. Mickiewicza 105
Pokaz Węgierskie firmy krótko(żebrowe) / Hungarian Short Ribs (81’)

Dear highly reverenced international audience! Szőnyi Kino Garden is the first open air cinema in the Danube Bend, open for other arts as well, such as concerts, contemporary theatre, dance performances and exhibitions. Our team would like to invite you all to a special Hungarian film program. Get to know some of the fresh Hungarian creations from the last few years, including some by a first-time director and others by creators who have already achieved great success worldwide. Among others, a new short film by the Oscar-winning director, Kristóf Deák, will be screened. Péter Vácz’s film called “Pillowface”, which debuted in Poland at Warsaw International Film Festival this year, is another one. You will also see an experimental animation and many more... Don’t miss it!

Drodzy Wielce Szanowni Widzowie! Szőnyi Kino Garden jest pierwszym kinem plenerowym Zakola Dunaju, otwartym również na inne formy sztuki, takie jak koncerty, teatr współczesny, przedstawienia taneczne i wystawy. W imieniu całego zespołu, chcielibyśmy Was zaprosić na specjalny węgierski program filmowy. Poznacie najświeższe węgierskie dzieła ostatnich lat, w tym utwory będące debiutami oraz inne, stworzone przez autorów uznanych na scenie międzynarodowej. Zobaczycie m.in. film krótkometrażowy, którego reżyserem jest Kristóf Deák, zdobywca Oskara. Film Pétera Vácza, „Pillowface”, który w tym roku zadebiutował w Polsce na Warszawskim Festiwalu Filmowym, to kolejna propozycja. Będziecie również mieli okazję obejrzeć eksperymentalną animację i wiele innych… Tego nie można przegapić!

Kuratorzy/Curators: The Szonyi Kino Garden crew

Program:

  • Momentum, Kristóf Balázs Németh, 4’
  • Negyven év/Forty years, Anna Gyimesi, 2018, 15’59”
  • Földiek/Earthly People, Freund Ádám, 2017, 27’
  • A legjobb játék/The Best game ever, Deák Kristóf, 2018, 20’
  • Unikum, Monory Csaba, 2016, 3’
  • Párnaarc/Pillowface, Péter Vácz, Romania/Hungary 2018, 11’

Festiwal zrealizowany z dotacji Miasta Białegostoku oraz dofinansowania Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

Organizator: Białostocki Ośrodek Kultury – DKF „GAG”
Współorganizator: Narwiański Ośrodek Kultury

 

Więcej:
www.zubroffka.pl
www.facebook.com/zubroffka