Szanowni Państwo, Przyjaciele, Miłośnicy Przyrody!
 
W ostatnich dniach lipca br z okolic miejscowości Czyże w powiecie hajnowskim skradziono 6 uli z pszczołami. Skradziono ule o wyglądzie identycznym jak te na załączonym zdjęciu - w takich samych kolorach i konstrukcji. Jest to typ: ul Wielkopolski wielokorpusowy klepkowy, nieczęsto spotykany na tym terenie. 
 
Bardzo proszę o pomoc w ich odnalezieniu - istnieje prawdopodobieństwo, że ule zostały wystawione w ustronnym miejscu (teren Puszczy, odludne wiejskie kolonie). Wierzę że ktoś z Państwa je zauważy wykonując swoją pracę w terenie, czy spędzając czas na świeżym powietrzu.
 
Uprzejmie proszę o rozpowszechnienie powyższego apelu do wszystkich, którzy  w Państwa opinii mogą pomóc.
 
W razie podejrzeń i pytań zapraszam do kontaktu ze mną lub Komisariatem Policji w Hajnówce.
 
Bartłomiej Żak
Czyże 120
17-207 Czyże
Tel. 698 682 633
pszczoly