Nowocześnie i bezpiecznie w WORD Białystok

Punkty zredukujesz przez internet
 
Czy w ramach akcji #ZostańWDomu można jednocześnie zrobić coś pożytecznego dla siebie? Oczywiście! WORD Białystok wprowadza właśnie nowość na skalę ogólnopolską: szkolenia on-line pozwalające zmniejszyć liczbę punktów karnych!
 
Pandemia wirusa SARS-CoV-2 spowodowała, że wszystkie WORD-y w Polsce zamknęły swoje siedziby, rezygnując z prowadzenia egzaminów i szkoleń. Wielu ludzi zostało nagle bez możliwości uzyskania prawa jazdy, nie mogło zmniejszyć liczby punktów karnych czy odbyć innych potrzebnych szkoleń ( https://wrc.net.pl/mz-czy-za-300-zl-kierowcy-nadal-moga-zredukowac-punkty-karne-jest-decyzja-word-ow-ws-specjalnych-kursow). Jednak od najbliższego piątku 3 kwietnia przynajmniej część z tych osób znajdzie rozwiązanie problemu: Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białymstoku rusza ze szkoleniami on-line zmniejszającymi punkty karne. Wzięcie w nich udziału nie łamie norm epidemiologicznych oraz administracyjnych – wystarczy komputer, laptop, tablet czy smartfon oraz dostęp do internetu. Takie sześciogodzinne szkolenie – podobnie jak kursy prowadzone dotąd stacjonarnie – pozwala zredukować liczbę punktów karnych na swoim koncie o sześć.
 
Formalności w kilka minut
 
Jak to zrobić? To bardzo proste: wystarczy wejść na stronę internetową WORD w Białymstoku i w zakładce „Szkolenia" wybrać „Punkty karne" ( https://word.bialystok.pl/szkolenia/punkty-karne). Potem trzeba zeskanować wymienione dokumenty (może być też czytelne zdjęcie), wypełnić krótką ankietę oraz zgodę RODO i całość odesłać na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,this)" rel="noreferrer">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., podając numer telefonu i adres mailowy do kontaktu. Całość formalności trwa kilka minut!
 
W mailu zwrotnym od Ośrodka każdy uczestnik otrzyma link do logowania się na odpowiednie szkolenie, wraz z instrukcją prowadzącą krok po kroku do logowania się na platformę szkoleniową.
 
Co jest niezbędne do udziału w szkoleniu? Przeciętnej jakości łącze internetowe (minimum 2-3 Mb/s) oraz urządzenie elektroniczne z działającą kamerą i mikrofonem. Zanim szkolenie się rozpocznie, każdy potencjalny uczestnik będzie mógł przetestować, czy techniczne parametry jego urządzania są wystarczające i uzyskać wsparcie pracowników WORD w rozwiązaniu podstawowych problemów.
 
W razie wątpliwości można zadzwonić do Działu Szkoleń WORD Białystok (85 743 26 27 lub 601 948 303 lub 695 035 551), kontaktować się mailem lub messengerem (WORD Białystok).
 
A potem? Potem już tylko sześć godzin zajęć z wykwalifikowanym instruktorem. Zaświadczenia o udziale w szkoleniu zostaną do uczestników wysłane pocztą już następnego dnia. Jednocześnie trafią też do właściwych organów administracyjnych.
 
Szkolenia ruszają od 3 kwietnia. Ich częstotliwość będzie uzależniona od liczby chętnych, podobnie jak cena. Ta jest porównywalna ze stawkami za kurs stacjonarny
 
Inne szkolenia też w sieci
 
WORD Białystok pracuje także nad wprowadzeniem innych szkoleń w formule on-line: m.in. kursu reedukacyjnego w zakresie problematyki przeciwalkoholowej i przeciwdziałania narkomanii czy szkoleń okresowych dla kierowców przedłużających ważność zawodowego prawa jazdy. W planach jest też uruchomienie szkoleń z bezpieczeństwa ruchu drogowego dla dzieci i młodzieży.
 
Możemy pochwalić się, że pierwsze szkolenia on-line są już nami: w poniedziałek i wtorek zorganizowaliśmy coroczne szkolenie dla egzaminatorów. Kilkunastu uczestników chwaliło nową formę pracy.
– Było bezpiecznie, sprawnie, szybko i wygodnie. Siedząc w domu, gdzie nie grozi nam zarażenie koronawirusem, odbyliśmy zajęcia z psychologiem transportu, będącym w Warszawie. Kolejni instruktorzy też prowadzili zajęcia, łącząc się z różnych miejsc. Jednak nie ograniczyło to możliwości prowadzenia dyskusji, zadawania pytań, oglądania filmów szkoleniowych i prezentacji – mówili po zajęciach egzaminatorzy.
 
Zadowoleni byli też egzaminatorzy nadzorujący WORD Białystok, którzy chwalili nową formę zajęć – nowoczesną, wygodną, a przede wszystkim bezpieczną.
 
 
 
Kontakt dla mediów: 796 710 326 Przemysław Sarosiek, dyrektor WORD Białystok
 
W załączniku przesyłamy regulamin szkolenia oraz wniosek o udział w szkoleniu.