W dniu 17 grudnia 2016 roku przed Świętami Bożego Narodzenia, w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Narwi odbyło się doroczne przedświąteczne spotkanie wigilijne mieszkańców naszej gminy. Uroczystość zorganizowana została przez Narwiański Ośrodek Kultury. Uczestniczyli w nim m.in. władze samorządowe Gminy Narew, kierownicy gminnych jednostek organizacyjnych, duchowieństwo Parafii Rzymskokatolickiej i Parafii Prawosławnej w Narwi, mieszkańcy, dzieci i młodzież.

DSC01124

 Uczniowie z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego  w Narwi przygotowali z tej okazji krótki występ artystyczny. W atmosferę świąt wprowadził chórek, jak zwykle świetnie przygotowany przez panią Ewę Alimowską. Wystąpiły też dzieci z Dyskusyjnego Klubu Książki, działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Narwi, prezentując „Współczesne Jasełka Bożonarodzeniowe”. Była okazja choć na chwilę oderwać się od kłopotów dnia codziennego, posłuchać kolęd, przypomnieć sobie niektóre zwyczaje, tak bardzo charakterystyczne dla polskiego Bożego Narodzenia.     Potem były życzenia, łamanie się opłatkiem dzielenie prosforą. Na koniec miłym akcentem było spotkanie przy wigilijnym stole, na którym nie zabrakło tradycyjnych potraw, spożywanych podczas wigilijnej wieczerzy.

DSC01150

Zebranym uczestnikom  towarzyszyła rodzinna i życzliwa atmosfera. To krótkie spotkanie wprowadziło wszystkich w niecodzienny, świąteczny nastrój.

DSC01108

Jak co roku, w tym dniu Gminę Narew odwiedził Święty Mikołaj, który wspólnie z harcerzami oraz ks. prałatem Zbigniewem Niemyjskim odwiedził lokalne instytucje i zakłady pracy, przekazując wszystkim Betlejemskie Światełko Pokoju, najserdeczniejsze życzenia świąteczne oraz słodkie upominki.

DSC00746

 

 GALERIA ZDJĘĆ