25 lutego 2010 roku w Szkole Podstawowej w Narwi odbyła się kameralna uroczystość z cyklu „Jost’ takije wieczary” - Są takie wieczory. Podczas tego niezwykle sympatycznego wieczoru przed licznie przybyłymi gośćmi zaprezentowały się dzieci uczęszczające w szkole na język białoruski. Dzieci wspaniale przygotowane przez Panią Ninę Abramiuk przedstawiły scenki oraz recytowały wiersze.

Są takie wieczory w Narwi 

Jako pierwsi wystąpili uczniowie klas VI, którzy zaprezentowali scenkę „Czym żywie wioska”. Zaraz po nich przed publicznością zaprezentowali się najmłodsi uczniowie naszej szkoły z klasy pierwszej i drugiej. W ich wykonaniu można było obejrzeć następną humorystyczną scenkę pt. „Bahaty wieczar u babki Gapki”.

 Są takie wieczory w Narwi

Kolejna zabawna scenka „Pryjedut hości” opowiadała jak do Bogatego Wieczoru przygotowywała się pewna rodzina w Gorodczynie. Natomiast w wykonaniu uczniów klas piątych można było zobaczyć humorystyczną scenkę o kłopotach babki i jej wnuka Jury. Uczennice klas czwartych wystąpiły w scence „Wiekawucha i maładziczki”.

Są takie wieczory w Narwi 

Uczniowie przedstawili również zabranym jak prawosławni chrześcijanie przygotowują się do Wielkiego Postu oraz jak przebiega Wielki Post przygotowujący chrześcijan do Świąt Wielkanocy. Publiczność mogła wysłuchać też kilku wierszy w języku białoruskim.

Są takie wieczory w Narwi 

Na zakończenie głos zabrali dyrektor Szkoły Podstawowej w Narwi Alina Ostaszewska oraz Wójt Gminy Narew Jakub Sadowski, który przekazali gorące podziękowania za przygotowanie wspaniałego wieczoru oraz rozwijanie u dzieci ich talentów. Spotkanie zostało zakończone poczęstunkiem dla wszystkich przybyłych, który przygotowali rodzice.

GALERIA ZDJĘĆ