21 grudnia 2010 roku w Szkole Podstawowej w Narwi odbył się szkolny konkurs recytatorski, w którym swoje umiejętności zaprezentowało 33 uczniów. Komisja konkursowa w składzie: Alla Siotkowska, Nina Abramiuk, Marlena Rusiłowicz oraz Edyta Pokorska wysłuchała wierszy w języku białoruskim, rosyjskim oraz angielskim.

Szkolny konkurs recytatorski 

Po występie wszystkich uczestników konkursu zostały przyznane następujące miejsca.

Kategoria uczniów z klas 0-III:

  • Grand Prix – Krystian Poskrobko
  • I miejsce – Julia Iwaniuk-Sawczuk, Kornelia Poroc, Patrycja Czemerys
  • II miejsce – Agata Berezowiec
  • III miejsce – Magdalena Golonko
  • Wyróżnienie: Mateusz Rusiłowicz, Julia Szklarzewszka, Maciej Iwaniuk, Iza Stulgis, Jakub Kurianowicz, Adrian Załuski, Wiktoria Łukaszuk, Daniel Minko, Gabriela Seliwoniuk.

Kategoria uczniów klas IV-VI:

  • Grand Prix – Jan Oksentiuk
  • I miejsce – Jakub Iwaniuk-Sawczuk
  • II miejsce – Aleksandra Simończuk
  • Wyróżnienie: Patrycja Dzikiewicz, Natalia Andrzejczyk, Barbara Poroc.

Szkolny konkurs recytatorski

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy. Laureaci szkolnego konkursu recytatorskiego „Ojczyste słowo” z języka białoruskiego zaprezentują się w eliminacjach rejonowych. Do konkursu uczniów przygotowywała Pani Nina Abramiuk oraz rodzice (uczniów klas pierwszych). Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia.

Szkolny konkurs recytatorski 

Tego dnia w Szkole Podstawowej w Narwi odbyła się również Gawęda Białoruska. Uznanie w oczach jury i publiczności zdobyły uczennice Agata Berezowiec (klasa III) oraz Adrianna Góralczyk (klasa V). Gratulujemy.

GALERIA ZDJĘĆ

Opracowanie materiału - Nina Abramiuk