Nagrania video

Nagrania video z wydarzeń odbywających się na terenie Gminy Narew, a także filmy promocyjne. Zobacz także dostępne w naszym portalu Archiwalne nagrania video z wydarzeń odbywających się w latach 1989-2009.


 

Film promujący region Puszczy BiałowieskiejKadr z podróży po regionie Puszczy Białowieskiej - ukazały się spot i film promujące region Puszczy Białowieskiej. Film został przygotowany na zlecenie Starostwa Powiatowego w Hajnówce.

Spot promujący region Puszczy BiałowieskiejOficjalny spot promocyjny Puszczy Białowieskiej. Spot został przygotowany na zlecenie Starostwa Powiatowego w Hajnówce.

XXI Festiwal Piosenka Białoruska 20141 marca 2014 roku w Operze i Filharmonii Podlaskiej przy ul. Odeskiej w Białymstoku odbył się koncert galowy XXI Festiwalu Piosenka Białoruska 2014, podczas którego wystąpiły też zespoły reprezentujące Gminę Narew.

XIII Dni Narwi 201221 lipca 2012 roku już po raz XIII odbyła się największa impreza kulturalna Gminy Narew – Dni Narwi, której organizatorami byli Wójt Gminy Narew i Rada Gminy Narew wspólnie z Narwiańskim Ośrodkiem Kultury. Dni Narwi to czas prezentacji dorobku zespołów artystycznych działających w naszej gminie, a także występy innych zaproszonych artystów z regionu i nie tylko. Podczas tegorocznej imprezy odbyły się również gminne zawody strażackie, a także festyn rodzinny.

Zażynki gminne w Gorodzisku14 lipca 2012 roku we wsi Gorodzisko odbyły się prawdopodobnie pierwsze w historii naszej gminy Zażynki Gminne – uroczystości związane ze słowiańskim obyczajem początku żniw. Zażynki zostały zorganizowane w ramach VIII Podlasko-Poleskich Spotkań Żwiwnych pod hasłem „Oleń po boru chodit”.

Otwarcie wystawy w Skaryszewie3 sierpnia 2011 roku odbył się we wsi Skaryszewo festyn ludowy połączony z otwarciem wystawy pt. „Skaryszewo w fotografii i dokumencie – 300 lecie”. Organizatorami festynu była Regionalna Izba Białoruska w Skaryszewie oraz Narwiański Ośrodek Kultury.

Podsumowanie remontu świetlicy w Krzywcu30 lipca 2011 roku odbyło się w Krzywcu podsumowanie projektu „Remont świetlicy wiejskiej w Krzywcu”. Organizatorami byli Wójt Gminy Narew oraz Narwiański Ośrodek Kultury. Podczas uroczystości wystąpiły zespoły z Gminy Narew: Zaranoczka, Harmoń, Podlaszanki, Art Pronar oraz zespoły wokalne NOK: Domisolki, Świt i Perła. Przed publicznością w Krzywcu z koncertem wystąpił również folklorystyczny zespół Hramnicy z Mińska na Białorusi.

XII Dni Narwi 201123 lipca 2011 roku odbyły się XII Dni Narwi, podczas których swój dorobek artystyczny zaprezentowały zespoły muzyczne działające w Gminie Narew. Wystąpiły również zespoły spoza gminy, a główną atrakcją wieczoru był koncert Norbiego.

Prezydencja Polski w UEW ramach działań informujących o polskiej Prezydencji Ministerstwo Spraw Zagranicznych zleciło kreację oraz produkcję filmu animowanego promującego polską Prezydencję w Radzie UE w II połowie 2011 roku.

Krajowe Święto Maszyn Rolniczych w NarwiW dniach od 2 do 5 czerwca 2011 roku firma Pronar zorganizowała w Narwi Krajowe Święto Maszyn Rolniczych, podczas którego prezentowane były maszyny i urządzenia produkowane przez firmę Pronar. Przybyli na tereny wystawowe goście mogli obejrzeć nowoczesne ciągniki, maszyny rolnicze, przyczepy oraz sprzęt komunalny produkowany w Pronarze. Nie zabrakło również występów wielu zespołów artystycznych, konkursów oraz ciekawych pokazów.

Festyn białoruski w Janowie29 maja 2011 roku we wsi Janowo odbył się Festyn Białoruski pod hasłem „I tut żywuć ludzi”. Taki festyn został zorganizowany w naszej gminie już po raz trzeci przez Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce. Współorganizatorem imprezy był Narwiański Ośrodek Kultury.

Promocja tomiku wierszy Ewy Alimowskiej28 października 2010 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Narwi odbyło się spotkanie autorskie z Panią Ewą Alimowską i promocja jej nowego tomiku poetyckiego pt. „Róża pamięci”. Wiersze zebrane w niniejszym tomiku powstawały na przestrzeni ostatnich 11 lat i wiele z nich poświęconych jest Narwi oraz jej mieszkańcom.