Ethno-Lyrics to niezależny projekt muzyczny, którego ideą jest upowszechnianie dawnych, tradycyjnych pieśni białoruskich, ukraińskich, rosyjskich, czy łemkowskich w akustycznych aranżacjach oraz promowanie różnorodności wokalnej muzycznej kultury Podlasia.

Projekt muzyczny Ethno-Lyrics

Pomysł projektu powstał w 2008 roku z inicjatywy Marzeny Rusaczyk (Narew) i Katarzyny Dmitruk-Aleksiejuk, a jego kanwą było zaproszenie do współpracy różnych wokalistek z regionu, wykonujących repertuar wschodniosłowiański. W efekcie powstała płyta pt. „Opowieści ze Wschodu”, a rok później część druga, zatytułowana „Historie nie całkiem wioskowe”.

Projekt muzyczny Ethno-LyricsProjekt muzyczny Ethno-Lyrics

W nagraniach Etno-Lyrics udział wzięło kilka wokalistek z ciekawymi wokalami – od bardziej klasycznych i lirycznych barw, po biały śpiew i archaik,  m.in. Karolina Cicha (Białystok), Ewelina Kozaczuk (Bielsk Podlaski), Julita Charytoniuk (Białystok), Magdalena Dudzicz (Łosinka) oraz Katarzyna Dmitruk-Aleksiejuk (Białystok). W latach 2008-2010 Ethno-Lyrics koncertowało w Białymstoku, Warszawie i Białowieży.

Utwory z albumu pt. „Opowieści ze Wschodu” wydanego w 2008 r.

1. Ethno Lyrics – Sidit ptashok
(śpiew – Magdalena Dudzicz, akompaniament – Marzena Rusaczyk)
2. Ethno Lyrics – Viadzmiarka
(śpiew – Katarzyna Dmitruk-Aleksiejuk, akompaniament – Marzena Rusaczyk)

 

 

 

 

 

 

 

Utwory z albumu pt. „Historie nie całkiem wioskowe” wydanego w 2009 r.

3. Ethno Lyrics – Zełeneje żyto
(śpiew – Julita Charytoniuk i Ewelina Kozaczuk, akompaniament – Marzena Rusaczyk)
4. Ethno Lyrics – Hej Ivane
(śpiew – Julita Charytoniuk i Ewelina Kozaczuk, akompaniament – Marzena Rusaczyk)