W miesiącu lipcu 2013 w Narwiańskim Ośrodku Kultury odbyły się warsztaty artystyczne, w których uczestniczyło około 50 osób. Były to: warsztaty wokalne, tańca nowoczesnego, plener malarski oraz zajęcia batiku.

  Wakacyjne warsztaty artystyczne

Warsztaty wokalne adresowane były do dwóch grup wokalnych „Domisolki” i „Świt” działających w NOK, jak też do osób pragnących wstąpić do zespołów. Zajęcia prowadzone były przez Panią Marię Bubka i obejmowały pracę nad emisją głosu, interpretacją piosenki i ruchem scenicznym. Pogłębiana była też technika śpiewu zespołowego wielogłosowego w małej kilkunastoosobowej grupie. Zespoły wokalne NOK biorące udział w warsztatach wokalnych wystąpiły 20 lipca podczas tegorocznych Dni Narwi.

Wakacyjne warsztaty artystyczne 

Warsztaty tańca nowoczesnego prowadzone były przez Panią Bożenę Żyża. Uczestnicy uczyli się układów tanecznych złożonych z podstawowych kroków, dyscypliny, elegancji oraz utrzymania prawidłowej postawy. Poprzez taniec, dzieci i młodzież wyrabiali w sobie swobodę i płynność ruchów, poczucie rytmu oraz uczyli się prawidłowego oddychania z użyciem przepony. Występ uczestników warsztatów tanecznych także można było obejrzeć podczas Dni Narwi.

 Wakacyjne warsztaty artystyczne

Pod kierunkiem Pani Ewy Alimowskiej odbył się plener malarski. Dzieci mogły zgłębiać podstawy rysunku, kompozycji i malarstwa a następnie wykorzystać to w praktyce. Szkice do obrazów wykonane zostały w pobliskim lasku.

Wakacyjne warsztaty artystyczne 

Powstały piękne prace, które dały dzieciom dużo satysfakcji i wzbudziły w nich wiarę we własne siły.


W ramach Plastycznych Poranków dzieci mogły zapoznać się i z całkiem nową formułą zajęć z batiku. Batik to jawajska technika malarska polegająca na kolejnym nakładaniu wosku i kąpieli tkaniny w barwniku, który farbuje jedynie miejsca nie zamaskowane warstwą wosku.

Wakacyjne warsztaty artystyczne 

Uczestnicy zajęć, poprzez realizację swoich projektów, mieli możliwość rozwijania umiejętności mieszania kolorów, a także uczyli się twórczo wykorzystywać swoją wyobraźnię.

Lipiec w Narwiańskim Ośrodku Kultury był kreatywny, wesoły i artystyczny.

Opracowanie materiału:
Narwiański Ośrodek Kultury