12 października 2012 roku w świetlicy wiejskiej w Krzywcu odbyła się wieczornica pod hasłem „Jesienne Posieduchy”. Została ona zorganizowana przez Narwiański Ośrodek Kultury, Sołectwo Krzywiec oraz Stowarzyszenie „Krzywiec”. Był to wieczór z muzyką i poezją. Licznie przybyłych mieszkańców naszej gminy gorąco powitała Dyrektor Narwiańskiego Ośrodka Kultury Agata Smoktunowicz.

Wieczornica w Krzywcu

Widzowie mogli posłuchać piosenek w wykonaniu dziecięcego zespołu wokalnego „Domisolki” oraz młodzieżowej grupy wokalnej „Świt”. Oba zespoły działają przy Narwiańskim Ośrodku Kultury pod kierownictwem Pani Marii Bubka.

Wieczornica w Krzywcu

Wieczornica w Krzywcu nie mogłaby się odbyć bez występu zespołu folklorystycznego Podlaszanki. Ludowe, białoruskie pieśni, dobrze znane i lubiane na Podlasiu porwały publiczność do wspólnego śpiewania.

Wieczornica w Krzywcu

Widzowie mogli też wysłuchać twórczości poetyckiej Pana Tadeusza Kuncewicza. Poeta, mieszkaniec Eliaszuk, zadebiutował jesienią 2011 roku na łamach Niwy. W tym roku wydany został jego pierwszy tomik poezji. Tematyka wierszy jak też zawarty w nich humor wprowadziły wszystkich w miły nastrój, skłaniający do refleksji i zadumy. Występ poety został bardzo ciepło przyjęty i nagrodzony gromkimi brawami przez publiczność w Krzywcu.

Wieczornica w Krzywcu

Ostatnim punktem programu był występ zespołu Be Happy. Zebrani mieszkańcy mogli posłuchać i pobawić się przy muzyce zespołu z Narwi.

Wieczornica w Krzywcu

Na zakończenie uroczystości głos zabrała Przewodnicząca Rady Gminy Narew Ewa Urbanowicz przekazując słowa uznania i podziękowania wszystkim artystom jak też Pani Sołtys wsi Krzywiec Krystynie Chodakowskiej.

GALERIA ZDJĘĆ

Opracowanie materiału i zdjęcia:
Narwiański Ośrodek Kultury