28 września 2015 roku zawitała do Narwi „Filmowa Jesień…”. Kolektyw Podlasie Makes Me Happy wraz z Narwiańskim Ośrodkiem Kultury zorganizował projekcję filmu pt. „Tandemem przez Pogranicze” w reżyserii Anatola „Lolo” Mszycy.

Filmowa jesień w Narwi

Projekt to śmiała filmowa próba odpowiedzi na pytanie: czym jest polsko-białoruskie Pogranicze. Dwóch przyjaciół: jeden jest Polakiem o białoruskich korzeniach, drugi Białorusinem o polskim rodowodzie, rusza w rowerową podróż po magicznych, polskich i białoruskich wioskach. Rower umożliwia im powrót do korzeni i daje szansę na pełniejsze doświadczenie wielokulturowości i piękna przygranicznych terenów – wiadomo, że ten kto jedzie wolniej, widzi o wiele więcej. Młodzi ludzie szukają zalet i wad Pogranicza, podczas wyprawy rozmawiają z napotkanymi ludźmi o życiu, historii, śmierci i marzeniach, o przeszłości i przyszłości miejsc, w którym mieszkają. Ich podróż momentami jest zabawna, chwilami nostalgiczna i – co najważniejsze – prawdziwa. Dowodzą, że Podlasie czyni Nas wolnym i szczęśliwym...

Filmowa jesień w Narwi

Po projekcji filmu widzowie mieli okazję porozmawiać i podzielić się wrażeniami z autorem pomysłu - Krzysztofem Sinkiewiczem z Białostockiego Ośrodka Kultury. Pierwsze spotkanie z cyklu Filmowej Jesieni zakończył piękny, nastrojowy i klimatyczny koncert znanych narwiańskiej publice artystów z Białorusi - Żmiciera Wojciuszkiewicza (śpiew, gitara) i Aleksandra Szuwalaua (akordeon).

Jesień trwa… kolejne filmy przed nami. Zapraszamy.

GALERIA ZDJĘĆ

Opracowanie materiału:
Narwiański Ośrodek Kultury
Zdjęcia za strony internetowej Radia Racja
http://www.racyja.com/kultura/kinematagrafichnaya-vosen-u-narve/