15 października 2015 roku odbył się w Narwi koncert w ramach XXIV Festiwalu Kultury Ukraińskiej na Podlasiu „Podlaska Jesień 2015”. Jest to największa ukraińska impreza kulturalna na Podlasiu i ważne wydarzenie ukraińskiej społeczności Podlasia, charakteryzująca się liczną reprezentacja zespołów z Ukrainy.

Festiwal Kultury Ukraińskiej w Narwi

Na wspaniałym festiwalowym koncercie w Narwi wystąpił zespół folklorystyczny Horyna z Uniwersytetu Humanistycznego w Równem. Autentyczny śpiew białogłosowy w wykonaniu zespołu Horyna to unikalne zjawisko muzyczne. Jedyna i niepowtarzalna magia, która urzeka już od pierwszych dźwięków, czyni z grupy Horyna alchemików, przywołujących swoim śpiewem sielski czas.

Festiwal Kultury Ukraińskiej w Narwi

Na koncercie nie zabrakło również skocznych piosenek i tańców ludowych w wykonaniu grup Jaseny i Serpanok z Korcia. Piękne głosy i wielobarwne zjawiskowe stroje, wysoki poziom artystyczny zespołów, wyraz sceniczny, a w szczególności uśmiech i radość w oczach wykonawców sprawiły, że wesoła atmosfera udzieliła się publiczności, która bardziej znane piosenki śpiewała razem z artystami.

Festiwal Kultury Ukraińskiej w Narwi

GALERIA ZDJĘĆ

Opracowanie materiału:
Narwiański Ośrodek Kultury