Rolniku, ważny komunikat – Bezpłatna pomoc doradców w wypełnianiu wniosków o dopłaty bezpośrednie w 2024 r.

Doradcy ODR udzielą bezpłatnej pomocy przy wypełnianiu wniosków o płatności bezpośrednie w siedzibie Urzędu Gminy Narew w sali nr 7 w dniu 14.05.2024r. w godz. 8.30-13.30.

 

150856a

DĄB DUNIN
Przybudki gm. Narew
Strażnik Puszczy Białowieskiej
Europejskie Drzewo Roku 2022

 


Szanowni mieszkańcy,

wypełniając obowiązek wynikający z ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach z dnia 13 września 1996 r. art. 3 ust. 3 pkt 1-2 (t. j. Dz. U. z 2023 r, poz.1469 ze zm.) gminy mają obowiązek prowadzenia ewidencji zbiorników bezodpływowych („szamb”), ewidencji przydomowych oczyszczalni ścieków oraz ich aktualizacji.

Aktualizacja prowadzonych ewidencji dokonywana będzie na podstawie zgłoszenia właściciela lub użytkownika nieruchomości, na której zlokalizowany jest zbiornik bezodpływowy lub przydomowa oczyszczalnia ścieków.

W związku z powyższym, Wójt Gminy Narew zwraca się z uprzejmą prośbą do mieszkańców będących właścicielami lub użytkownikami nieruchomości, które nie są podłączone do istniejącej sieci kanalizacyjnej o wypełnienie zgłoszenia dotyczącego posiadanego zbiornika bezodpływowego „szamba” lub przydomowej oczyszczalni ścieków.

ZGŁOSZENIA NALEŻY DOKONAĆ DO DNIA 31 marca 2024r

Zgłoszenia należy dokonać w następujący sposób:

  • bezpośrednio w Urzędzie Gminy w Narwi, ul. Mickiewicza 101, 17-210 Narew.  Referat Gospodarki Komunalnej, pok.14
  • drogą elektroniczną za pośrednictwem Skrytki ePUAP  opatrzony podpisem kwalifikowanym;
  • drogą pocztową na adres: Urząd Gminy Narew, ul. Mickiewicza 101, 17-210 Narew

Druki można pobrać:

Formularz zgłoszenia

Dziękujemy za współpracę!

 


NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA 


O naszej gminie...

gminanarew

Gmina Narew położona jest w południowo-wschodniej części województwa podlaskiego w powiecie hajnowskim. Gmina graniczy od północy z gminą Michałowo, od wschodu z gminą Narewka, od zachodu z gminami Zabłudów i Bielsk Podlaski, zaś od południa z gminami Czyże i Hajnówka. Gmina Narew leży na szlaku drogowym Białystok - Białowieża, w obrębie Puszczy Białowieskiej.

Gmina Narew ma powierzchnię 242 km2, a na jej terenie utworzono 37 sołectw obejmujących 48 miejscowości znajdujących się w granicach Gminy. Gminę zamieszkuje obecnie około 3800 mieszkańców, zarejestrowanych jest też około 100 podmiotów gospodarczych. Głównym ośrodkiem oraz siedzibą władz gminy jest Narew. Jest to malownicza miejscowość położona nad rzeką Narew. Historia Narwi sięga już czasów średniowiecza i pełna jest odniesień do tradycji mieszczańskich. Obecnie Narew zamieszkuje około 1500 mieszkańców.


AKTUALNOŚCI I WYDARZENIA:

OGŁOSZENIE OTWARTEGO NABORU PARTNERA/PARTNERÓW
do wspólnego przygotowania i realizacji projektu w ramach konkursu nr RPPD.03.01.01-IZ.00-20-001/16

Ogłaszający konkurs:

Gmina Narew, ul. Mickiewicza 101 17-210 Narew
NIP:  6030012962, REGON: 050659556
Strona internetowa: www.narew.gmina.pl
Strona internetowa BIP: www.bip.ug.narew.wrotapodlasia.pl

jako Wnioskodawca (podmiot ubiegający się o dofinansowanie)

na podstawie Ustawy z dn. 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020 (Dz.U. 2014 poz. 1146),

ogłasza otwarty nabór partnera/partnerów do wspólnego przygotowania i realizacji projektu

w ogłoszonym przez Zarząd Województwa Podlaskiego, jako Instytucję Zarządzającą Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020, konkursie nr RPPD.03.01.01-IZ.00-20-001/16 na projekty w ramach Osi Priorytetowej III Kompetencje i kwalifikacje, Działania 3.1 Kształcenie i edukacja, Poddziałanie 3.1.1 Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej, przyczyniające się do wzrostu upowszechnienia wysokiej jakości edukacji przedszkolnej wśród dzieci w wieku 3-4 lata.

Cel partnerstwa: Wspólne przygotowanie i realizacja projektu ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Działania 3.1.1, konkurs otwarty nr RPPD.03.01.01-IZ.00-20-001/16.

Zakres tematyczny partnerstwa:

W ramach projektu przewidziane są działania związane z kompleksowym wsparciem Przedszkola samorządowego w Narwi, realizowane w oparciu o diagnozę potrzeb, w szczególności:

* typ projektu nr 2:

Dostosowanie istniejących miejsc wychowania przedszkolnego do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami.

* typ projektu nr 3:

Rozszerzenie oferty ośrodka wychowania przedszkolnego o dodatkowe zajęcia wyrównujące szanse edukacyjne dzieci w zakresie stwierdzonych deficytów. Katalog dodatkowych zajęć dla dzieci obejmuje wyłącznie:

- zajęcia specjalistyczne, o których mowa w § 7 ust. 1 pkt 4 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 30 kwietnia 2013 r. w sprawie zasad udzielania i organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej w publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach (Dz. U. poz. 532): korekcyjno-kompensacyjne, logopedyczne, socjoterapeutyczne oraz inne zajęcia o charakterze terapeutycznym;

- zajęcia w ramach wczesnego wspomagania rozwoju w rozumieniu ustawy o systemie oświaty;

- zajęcia stymulujące rozwój psychoruchowy np. gimnastyka korekcyjna;

- zajęcia rozwijające kompetencje społeczno-emocjonalne.

* typ projektu nr 5:

Doskonalenie umiejętności i kompetencji zawodowych nauczycieli ośrodków wychowania przedszkolnego niezbędnych do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym, w tym z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz w zakresie współpracy nauczycieli z rodzicami, w tym radzenia sobie w sytuacjach trudnych.

* typ projektu nr 6:

Wsparcie na rzecz kształtowania i rozwijania u dzieci kompetencji kluczowych (porozumiewania się w językach obcych, matematycznych, podstawowych kompetencji naukowo-technicznych, informatycznych) oraz właściwych postaw/umiejętności niezbędnych na rynku pracy (umiejętność uczenia się, kreatywność, innowacyjność, inicjatywność, przedsiębiorczość oraz praca zespołowa) w szczególności: realizacja projektów edukacyjnych w OWP2, realizacja dodatkowych zajęć dydaktyczno-wyrównawczych, realizacja zajęć rozwijających uzdolnienia, organizacja kółek zainteresowań, warsztatów, laboratoriów, nawiązanie współpracy z otoczeniem zewnętrznym OWP w celu realizacji programów edukacyjnych.

* typ projektu nr 7:

Doskonalenie umiejętności i kompetencji zawodowych nauczycieli w zakresie stosowania metod oraz form organizacyjnych sprzyjających kształtowaniu i rozwijaniu u dzieci w wieku przedszkolnym kompetencji kluczowych niezbędnych na rynku pracy (porozumiewania się w językach obcych, matematycznych, podstawowych kompetencji naukowo-technicznych, informatycznych) oraz właściwych postaw/umiejętności (umiejętność uczenia się, kreatywność, innowacyjność, inicjatywność, przedsiębiorczość oraz praca zespołowa)

Wymagania wobec partnera:

1) Doświadczenie w pozyskiwaniu środków unijnych i realizacji projektów, w tym:

- doświadczenie w przygotywywaniu wniosków o dofinansowanie w ramach RPO WP 2014-2020,

- znajomość generatora wniosków aplikacyjnych GWA 2014,

- doświadczenie w realizacji przynajmniej 1 projektu finansowanego ze środków unijnych w perpektywie finansowej 2014-2020,

- doświadczenie w składaniu wniosków o płatność w SL 2014.

2) Doświadczenie w realizacji przedsięwzięć o podobnym charakterze, w szczególności:

a) Doskonalenie umiejętności i kompetencji zawodowych nauczycieli ośrodków wychowania przedszkolnego niezbędnych do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym, w tym z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz w zakresie współpracy nauczycieli z rodzicami, w tym radzenia sobie w sytuacjach trudnych – dysponowanie kadrą posiadającą min. 2-letnie doświadczenie w w/w zakresie.

b) Doskonalenie umiejętności i kompetencji zawodowych nauczycieli w zakresie stosowania metod oraz form organizacyjnych sprzyjających kształtowaniu i rozwijaniu u dzieci w wieku przedszkolnym kompetencji kluczowych niezbędnych na rynku pracy (porozumiewania się w językach obcych, matematycznych, podstawowych kompetencji naukowo-technicznych, informatycznych) oraz właściwych postaw/umiejętności (umiejętność uczenia się, kreatywność, innowacyjność, inicjatywność, przedsiębiorczość oraz praca zespołowa) – dysponowanie kadrą posiadającą min. 2-letnie doświadczenie w w/w zakresie.

3) Zgodność oferowanego wkładu potencjalnego partnera w realizację celu partnerstwa.

4) Uczestnictwo w realizacji projektu na każdym jego etapie, co oznacza również wspólne przygotowanie wniosku o dofinansowanie projektu oraz wspólne zarządzanie projektem, przy czym partner może uczestniczyć w realizacji tylko części zadań w projekcie.

5) Wniesienie do projektu zasobów ludzkich (w tym potencjału kadrowego zaangażowanego w  realizację projektu), organizacyjnych, technicznych i finansowych.

6) Wyrażenie zgody na upublicznienie informacji o wybraniu jego instytucji do pełnienia funkcji Partnera.

Dokumenty, które należy przedstawić celem weryfikacji spełnienia przedstawionych wymagań:

1) Wykaz:

a) realizowanych projektów unijnych w perspektywie 2014-2020 oraz przygotowanych i złożonych wniosków poprzez GWA 2014,

b) doświadczenia kadry w zakresie doskonalenia umiejętności i kompetencji zawodowych nauczycieli.

2) Opis koncepcji zadań proponowanych do realizacji przez potencjalnego Partnera w ramach projektu.

3) Deklaracja gotowości współpracy z Gminą oraz Przedszkolem w trakcie przygotowania projektu oraz jego realizacji na każdym etapie.

4) Informacja dotycząca wniesienia wkładu Partnera w realizację projektu: kadrowego, organizacyjnego, technicznego i finansowego.

5) Oświadczenie o wyrażeniu zgody na upublicznienie informacji o wyborze instytucji na Partnera projektu.

 Oferty składane przez potencjalnych Partnerów muszą zawierać także następujące dokumenty:

1. Aktualny odpis z rejestru lub odpowiedniego wyciągu z ewidencji lub inne dokumenty potwierdzające status prawny potencjalnego Partnera.

2. Dane zgłaszającego i osób uprawnionych do reprezentowania podmiotu oraz osób do kontaktów w sprawie współpracy.

3. Pisemne oświadczenie o niezaleganiu z płatnościami na rzecz podmiotów publicznoprawnych.

4. Szacunkowy koszt działań w ramach projektu zaproponowanych przez Partnera.

Składanie ofert:

Oferty należy składać do dnia 21 czerwca 2016 r. do godziny 14:00 na adres: Urząd Gminy Narew, ul. Mickiewicza 101, 17-210 Narew z dopiskiem „Oferta partnerstwa – konkurs nr RPPD.03.01.01-IZ.00-20-001/16”.

Rozpatrywane będą tylko oferty złożone w terminie.

Kryteria wyboru Partnera:

1. Zgodność działania potencjalnego Partnera z celami partnerstwa.

2. Deklarowany wkład potencjalnego Partnera w realizację celu partnerstwa.

3. Doświadczenie w realizacji projektów.

Informacja o wyborze Partnera zostanie upubliczniona i ogłoszona na stronie internetowej Gminy Narew w terminie do 4 dni kalendarzowych od dnia zakończenia naboru.

Procedura odwoławcza

- Podmioty, które nie zostały wybrane do pełnienia funkcji Partnera mają możliwość wniesienia odwołania w nieprzekraczalnym terminie 3 dni kalendarzowych od ogłoszenia wyników naboru w formie pisemnej na adres składania ofert.

- Odwołanie zostanie rozpatrzone w terminie 2 dni roboczych od daty wpływu przez komisję powołaną przez Gminę Narew.

- W przypadku pozytywnego rozpatrzenia środka odwoławczego przewiduje się uwzględnienie kandydatury w tworzeniu ostatecznej listy partnerów.

- Informacja o wynikach odwołania zostanie podana do publicznej wiadomości na stronie internetowej Gminy Narew.

Informacje dodatkowe:

1) Partnerem projektu może być podmiot z sektora finansów publicznych jak i spoza sektora finansów publicznych, który wniesie do projektu zasoby ludzkie, organizacyjne, techniczne i finansowe oraz wspólnie z Gminą i Przedszkolem będzie uczestniczyć w przygotowaniu wniosku o dofinansowanie oraz realizacji projektu.

2) Partnerem nie może być podmiot wykluczony z możliwości otrzymania dofinansowania (o którym mowa w art. 207 ust. 4 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych) oraz podmiot powiązany w rozumieniu Załącznika I do rozporządzenia Komisji (UE) nr 651/2014 z dnia 17 czerwca 2014 r. uznającego niektóre rodzaje pomocy za zgodne z rynkiem wewnętrznym w zastosowaniu art. 107 i 108 Traktatu (Dz. Urz. UE L 187 z dnia 26.06.2014 r.).

3) Planowany termin realizacji projektu: lipiec 2017 r.– czerwiec 2019 r.

4) Ogłaszający nabór ma prawo do wyboru więcej niż jednego Partnera.

5) Udział Partnera w realizacji projektu nie jest gwarantowany i będzie on uzależniony od uzyskania dofinansowania ze środków UE.

6) W przypadku wystąpienia okoliczności uniemożliwiającej zawarcie umowy partnerstwa z wybranym w wyniku naboru partnerem, Gmina Narew dopuszcza możliwość zawarcia umowy partnerstwa z podmiotem, który jako następny w kolejności został najwyżej oceniony.

7) W przypadku unieważnienia naboru Gmina Narew nie ponosi odpowiedzialności za szkody jakie poniósł z tego tytułu podmiot zainteresowany zgłoszeniem swojej kandydatury lub kandydat na partnera, który dokonał zgłoszenia, a w szczególności Gmina Narew nie ponosi odpowiedzialności za koszty przygotowania zgłoszenia.

8) Ogłaszający nabór zastrzega sobie prawo unieważnienia naboru bez podawania przyczyny.

9) Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr telefonu: 85 6816016

Narew, 30 maja 2016r.

Wójt Gminy Narew
Andrzej Pleskowicz