Zielony Zakątek położony jest w malowniczej podlaskiej wsi Trześcianka w gminie Narew, która należy do Krainy Otwartych Okiennic. Oferujemy drewniany domek z tarasem który jest bezpośrednio połączonym z zejściem na pomost. Wokół domu znajduje się staw rybny a za domem umieszczony jest plac zabaw dla dzieci oraz miejsce na grilla. Miłośnikom wędkowania oferujemy rower wodny na którym można się relaksować i łowić ryby. Na podwórku znajduje się otwarta kuchnia gdzie można usmażyć świeżo złowione ryby. W pobliżu posesji znajduje się wieża widokowa z której można obserwować zwierzęta i ptaki oraz podziwiać okoliczną przyrodę i piękne widoki. Dom otoczony jest lasem, gdzie spacery i świeże powietrze wprawiają w dobry nastrój i samopoczucie. Przyjemne z pożytecznym można połączyć zbierając grzyby i owoce z naszych lasów. Polecamy również zbieranie ziół np. pokrzywa, srebrnik, mięta, lipa, czarny bez i inne, z których możemy przyrządzić pyszne herbatki oraz wzmocnić organizm przed zimą.

zakatek 1

Z uwagi na bogate walory przyrodnicze wieś znajduje się w strefie chronionego krajobrazu NATURA 2000.

Kraina Otwartych Okiennic to szlak wiodący przez trzy unikatowe pod względem architektonicznym wsie: Trześcianka, Soce ,Puchły. Są to miejscowości położone w dolinie Narwi i jej dopływu RUDNI. Specyfiką ich zabudowań są kunsztowne zdobienia drewnianych domów. Bogato dekorowane i malowane jaskrawymi kolorami okiennice, wiatrownice, narożniki a także elewacja i szczyty. Jest to miejsce spokojnego i miłego wypoczynku między naturą.

zakatek 2

 

Adres: Trześcianka 242, 17-210 Narew

Liczba miejsc noclegowych: 8 (całorocznie)

Strona www: zielonyzakatek.online