O naszej gminie...

gminanarew

Gmina Narew położona jest w południowo-wschodniej części województwa podlaskiego w powiecie hajnowskim. Gmina graniczy od północy z gminą Michałowo, od wschodu z gminą Narewka, od zachodu z gminami Zabłudów i Bielsk Podlaski, zaś od południa z gminami Czyże i Hajnówka. Gmina Narew leży na szlaku drogowym Białystok - Białowieża, w obrębie Puszczy Białowieskiej.

Gmina Narew ma powierzchnię 242 km2, a na jej terenie utworzono 37 sołectw obejmujących 48 miejscowości znajdujących się w granicach Gminy. Gminę zamieszkuje obecnie około 3800 mieszkańców, zarejestrowanych jest też około 100 podmiotów gospodarczych. Głównym ośrodkiem oraz siedzibą władz gminy jest Narew. Jest to malownicza miejscowość położona nad rzeką Narew. Historia Narwi sięga już czasów średniowiecza i pełna jest odniesień do tradycji mieszczańskich. Obecnie Narew zamieszkuje około 1500 mieszkańców.


AKTUALNOŚCI I WYDARZENIA:

Występ zespołu Tyniewiczanki podczas jubileuszu 15-lecia działalności artystycznej zespołu „Orzeszki” z Orzeszkowa, który odbył się 28 stycznia 1989 roku.Tyniewiczanki zaprezentowały publiczności koncert piosenek ludowych oraz przedstawiły dwa humorystyczne skecze pt. „Żywy pomnik” oraz „O dwóch paniach”. Zespół zapowiadał ówczesny Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Narwi Jan Gryniewicki.

 

Występ Tyniewiczanek na 15-leciu zespołu Orzeszki

 

Czas trwania filmu - 42 min 46 sek.