Wydarzenia

Tutaj możesz zapoznać się z wydarzeniami jakie miały miejsce w Gminie Narew. W celu ułatwienia poszukiwania konkretnego artykułu możesz skorzystać z zamieszczonych poniżej kategorii:

 Wydarzenia kulturalne NOK  Wydarzenia w bibliotece
 Wydarzenia w szkole Wydarzenia religijne
Sesje Rady Gminy Narew  Inne ciekawe wydarzenia
Inwestycje gminne

narew herb

Diabeł pod rękę z Aniołem, za nimi Żyd, Koza, Dziad, Śmierć, Bocian, Babuszka, Wilk i Niedźwiedź. Taki niecodzienny energetyczny korowód i nietypowi kolędnicy 11 stycznia 2024 r. odwiedzili Narew. Sala konferencyjna Urzędu Gminy stała się sceną dla młodych artystów jak z bajki, którzy grali i śpiewali kolędy w wielu językach. Były kolędy polskie, ukraińskie, białoruskie, francuskie, niemieckie i hiszpańskie. Swoim występem  ‘Wędrownicy – Kolędnicy’ przypomnieli piękną tradycję kolędowania, dzieląc się poprzez dźwięk, taniec i śpiew radością świętowania.

narew herb

Tradycją stało się już coroczne Spotkanie Wigilijne organizowane dla mieszkańców naszej gminy. To wyjątkowe wydarzenie jest wspólnym dziełem wielu instytucji, m.in. Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Narwi, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Narwiańskiego Ośrodka Kultury , Urzędu Gminy, jak też Parafii Rzymskokatolickiej i Prawosławnej w Narwi. Przepiękny koncert kolęd i pastorałek miał miejsce w czwartkowy wieczór 21 grudnia 2023 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy.

narew herb

dla jednostek OSP z dotacji Województwa Podlaskiego.

narew herb

23 listopada br. w Narwiańskim Ośrodku Kultury odbył się koncert poezji śpiewanej czołowego artysty niezależnej sceny białoruskiej,  barda Źmiciera Wajciuszkiewicza, cenionego  muzyka, piosenkarza, gitarzysty i kompozytora, znanego już naszej publiczności z klimatycznych koncertów.

narew herb

W piątkowy wieczór, 10 listopada 2023 r. w Kościele p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Narwi odbył się spektakl słowno - muzyczny pt. "Powstanie Styczniowe", w wykonaniu aktora Jerzego Zelnika i pianisty Wojciecha Świętońskiego.

narew herb

11 listopada 2023 r. w Narwi odbyły się uroczystości związane z Narodowym Świętem Niepodległości. W obchodach wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych Gminy Narew, duchowieństwo, przedstawiciele służb mundurowych, instytucji i firm, strażacy z OSP Narew, zaproszeni goście, nauczyciele, uczniowie, harcerze oraz mieszkańcy.

narew herb

„Zakup materiałów do wyposażenia świetlicy wiejskiej we wsi Trześciance”

narew herb

15 sierpnia br. Gmina Narew uczciła Święto Wojska Polskiego oraz 103. rocznicę Bitwy Warszawskiej.  Tradycyjnie uroczystości rozpoczęła Msza Święta w Kościele p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i Św. Stanisława Biskupa i Męczennika. W jej trakcie modlitwy skierowane były w intencji Ojczyzny, służb mundurowych, stojących na straży naszego bezpieczeństwa oraz Ukrainy zmagającej się z wojną.

narew herb

Dnia 02.08.2023 r. Senator RP Jacek Bogucki wręczył Wójtowi Gminy Narew Andrzejowi Pleskowiczowi oraz Staroście Powiatu Hajnowskiego Andrzejowi Skiepko promesy na dofinansowanie inwestycji na terenie Gminy Narew. W uroczystym przekazaniu promes wzięli również udział: ksiądz Krzysztof Dobrogowski proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Narwi oraz ksiądz Bogumił Korniluk wikariusz Parafii Prawosławnej pw. Podwyższenia Krzyża Pańskiego w Narwi.

narew herb

Mam przyjemność poinformować, że w dniu  25.7.2023r. na  XVII Letnim Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy  (Maribor, Słowenia) mieszkaniec naszej gminy Mateusz Chodakowski  zajął wysokie piąte.

narew herb

ul. Palmowej za dbanie o estetykę i porządek na swojej ulicy. Piękne przystrzyżone trawniki podkreślają nowo położoną kostkę brukową. Tak zadbana ulica zachęca do spacerów. Bierzmy z nich przykład. Brawo!

narew herb

18 czerwca 2023 r. w niedzielę w Parku w Narwi odbyła się impreza w retro – klimacie, fotograficzna i motoryzacyjna podróż w czasie, wielkie święto klasycznej motoryzacji i pamiątek rodzinnych,  podczas której przenieśliśmy się o kilka dziesięcioleci wstecz.

narew herb

Dnia 3-4.06.2023r. w Czechach, a dokładnie w Pilznie mieszkaniec gminy Narew Mateusz  Chodakowski miał zaszczyt reprezentować kraj na meczu międzynarodowym w lekkiej atletyce. Konkurencję pchnięcia kulą (kat. U18)  zwyciężył wynikiem 18,44m. Reprezentacja Polski wygrała całą rywalizację.

narew herb

odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której wręczono promesy na zakup samochodów ratowniczo - gaśniczych jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych.

narew herb

W dniu 17.02.2023r. został rozegrany I turniej Tenisa Stołowego Duchowieństwa Diecezji Hajnowskiej kontra Samorządowcy Powiatu Hajnowskiego.

narew herb

Dzień 6 grudnia 2022 r. zapisał się na kartach historii naszej gminy w sposób niezwykły.

narew herb

W dniu 17 listopada 2022 r. w Senacie Rzeczypospolitej Polskiej miało miejsce merytoryczne spotkanie przedstawicieli polskiego rządu z przedstawicielami jednostek samorządowych.

narew herb

W dniu Święta Niepodległości Polski, 11 listopada 2022 r. w stolicy Podlasia, mieście  Białystok odbył się "Bieg dla Niepodległej".

narew herb

W piątek, 11 listopada 2022 r. z okazji 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w miejscowości Narew odbyły się obchody Narodowego Święta Niepodległości.

narew herb

Dzięki pozyskanemu przez Urząd Gminy w Narwi dofinansowaniu jednostki OSP z terenu Gminy Narew zostały wyposażone w sprzęt.