Wydarzenia

Tutaj możesz zapoznać się z wydarzeniami jakie miały miejsce w Gminie Narew. W celu ułatwienia poszukiwania konkretnego artykułu możesz skorzystać z zamieszczonych poniżej kategorii:

 Wydarzenia kulturalne NOK  Wydarzenia w bibliotece
 Wydarzenia w szkole Wydarzenia religijne
Sesje Rady Gminy Narew  Inne ciekawe wydarzenia
Inwestycje gminne

narew herb

15 sierpnia br. Gmina Narew uczciła Święto Wojska Polskiego oraz 103. rocznicę Bitwy Warszawskiej.  Tradycyjnie uroczystości rozpoczęła Msza Święta w Kościele p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i Św. Stanisława Biskupa i Męczennika. W jej trakcie modlitwy skierowane były w intencji Ojczyzny, służb mundurowych, stojących na straży naszego bezpieczeństwa oraz Ukrainy zmagającej się z wojną.

narew herb

Dnia 02.08.2023 r. Senator RP Jacek Bogucki wręczył Wójtowi Gminy Narew Andrzejowi Pleskowiczowi oraz Staroście Powiatu Hajnowskiego Andrzejowi Skiepko promesy na dofinansowanie inwestycji na terenie Gminy Narew. W uroczystym przekazaniu promes wzięli również udział: ksiądz Krzysztof Dobrogowski proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Narwi oraz ksiądz Bogumił Korniluk wikariusz Parafii Prawosławnej pw. Podwyższenia Krzyża Pańskiego w Narwi.

narew herb

Mam przyjemność poinformować, że w dniu  25.7.2023r. na  XVII Letnim Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy  (Maribor, Słowenia) mieszkaniec naszej gminy Mateusz Chodakowski  zajął wysokie piąte.

narew herb

ul. Palmowej za dbanie o estetykę i porządek na swojej ulicy. Piękne przystrzyżone trawniki podkreślają nowo położoną kostkę brukową. Tak zadbana ulica zachęca do spacerów. Bierzmy z nich przykład. Brawo!

narew herb

18 czerwca 2023 r. w niedzielę w Parku w Narwi odbyła się impreza w retro – klimacie, fotograficzna i motoryzacyjna podróż w czasie, wielkie święto klasycznej motoryzacji i pamiątek rodzinnych,  podczas której przenieśliśmy się o kilka dziesięcioleci wstecz.

narew herb

Dnia 3-4.06.2023r. w Czechach, a dokładnie w Pilznie mieszkaniec gminy Narew Mateusz  Chodakowski miał zaszczyt reprezentować kraj na meczu międzynarodowym w lekkiej atletyce. Konkurencję pchnięcia kulą (kat. U18)  zwyciężył wynikiem 18,44m. Reprezentacja Polski wygrała całą rywalizację.

narew herb

odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której wręczono promesy na zakup samochodów ratowniczo - gaśniczych jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych.

narew herb

W dniu 17.02.2023r. został rozegrany I turniej Tenisa Stołowego Duchowieństwa Diecezji Hajnowskiej kontra Samorządowcy Powiatu Hajnowskiego.

narew herb

Dzień 6 grudnia 2022 r. zapisał się na kartach historii naszej gminy w sposób niezwykły.

narew herb

W dniu 17 listopada 2022 r. w Senacie Rzeczypospolitej Polskiej miało miejsce merytoryczne spotkanie przedstawicieli polskiego rządu z przedstawicielami jednostek samorządowych.

narew herb

W dniu Święta Niepodległości Polski, 11 listopada 2022 r. w stolicy Podlasia, mieście  Białystok odbył się "Bieg dla Niepodległej".

narew herb

W piątek, 11 listopada 2022 r. z okazji 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w miejscowości Narew odbyły się obchody Narodowego Święta Niepodległości.

narew herb

Dzięki pozyskanemu przez Urząd Gminy w Narwi dofinansowaniu jednostki OSP z terenu Gminy Narew zostały wyposażone w sprzęt.

narew herb

W piątek, 2 września odbyła się potańcówka zorganizowana przez Narwiański Ośrodek Kultury, która była doskonałą okazją do integracji i "naładowania akumulatorów” przed zimą.

narew herb

W dniu 10 września 2022r. odbyły się Jubileuszowe Obchody 55-lecia klubu sportowego „Czarni Narew – Iskra Narew”, podczas których nastąpiło oficjalne otwarcie wielofunkcyjnego boiska lekkoatletycznego zlokalizowanego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Narwi.

narew herb

3 września  2022 roku na stadionie w Narwi odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze. Zawody rozpoczęły się od zbiórki oraz złożenia meldunku Prezesowi Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Hajnówce dh Piotrowi Rybakowi. Minutą ciszy wszyscy zebrani uczcili pamięć zmarłego w ubiegłym miesiącu dh Mikołaja Timofiejuka – wieloletniego pracownika Urzędu Gminy w Narwi, który zajmował się sprawami przeciwpożarowymi.

narew herb

Święto Wojska Polskiego rozpoczęła Msza Święta w Kościele p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Narwi.

narew herb

29 maja 2022 r., zaczynając od godziny 14.00, w Podborowisku, małej wioseczce na skraju Puszczy Białowieskiej, odbył się białoruski festyn zorganizowany przez Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce z cyklu „I tam żywuć ludzi”.  Przez ostatnie 13 lat odbyło się już 81 takich przedsięwzięć. Partnerem w przygotowaniu imprezy był Narwiański Ośrodek Kultury. Główny organizator korzysta z dotacji Ministra Administracji i Cyfryzacji, który wspiera liczne, tego typu inicjatywy.

narew herb

7 maja 2022 roku barwna grupa śpiewaków w pięknych strojach ludowych przeszła przez wieś Przybudki w gminie Narew.

narew herb

Dnia 5 maja 2022 r. w Narwiańskim Ośrodku Kultury odbyła się prezentacja z cyklu ‘Narew dawniej i dziś…’ pt.  CMENTARZ ŻYDOWSKI w NARWI – część historii lokalnej.