Uroczyste otwarcie Gminnego Ośrodka Kultury i Strażnicy OSP w Narwi, które odbyło się 11 listopada 1990 roku. Podczas uroczystości wręczono strażakom złote, srebrne i brązowe medale za zasługi dla pożarnictwa. Budynek ośrodka kultury i strażnicy OSP wyświęcili proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej w Narwi ks. Edmund Tararuj oraz proboszcz Parafii Prawosławnej w Narwi ks. Fiodor Wieremiejuk.

Aktu przecięcia wstęgi dokonali: Wójt Gminy Narew Jan Topolański, Przewodniczący Rady Gminy Narew Stefan Kuczyński, przedstawiciel Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej kpt. Marian Maciejewski, Dyrektor Wojewódzkiego Domu Kultury Kazimierz Perkowski oraz przedstawiciel społecznego komitetu budowy strażnicy w Narwi druh Jan Kurianowicz.

Uroczystość uświetniły występy zespołów: Tyniewiczanki z Tyniewicz Dużych, Chłopcy Rybałowcy z Ryboł oraz zespołu Białoruskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego w Białymstoku.

 

Otwarcie Ośrodka Kultury i Strażnicy OSP w Narwi

 

Czas trwania filmu - 43 min 07 sek.