O naszej gminie...

gminanarew

Gmina Narew położona jest w południowo-wschodniej części województwa podlaskiego w powiecie hajnowskim. Gmina graniczy od północy z gminą Michałowo, od wschodu z gminą Narewka, od zachodu z gminami Zabłudów i Bielsk Podlaski, zaś od południa z gminami Czyże i Hajnówka. Gmina Narew leży na szlaku drogowym Białystok - Białowieża, w obrębie Puszczy Białowieskiej.

Gmina Narew ma powierzchnię 242 km2, a na jej terenie utworzono 37 sołectw obejmujących 48 miejscowości znajdujących się w granicach Gminy. Gminę zamieszkuje obecnie około 3800 mieszkańców, zarejestrowanych jest też około 100 podmiotów gospodarczych. Głównym ośrodkiem oraz siedzibą władz gminy jest Narew. Jest to malownicza miejscowość położona nad rzeką Narew. Historia Narwi sięga już czasów średniowiecza i pełna jest odniesień do tradycji mieszczańskich. Obecnie Narew zamieszkuje około 1500 mieszkańców.


AKTUALNOŚCI I WYDARZENIA:

23 listopada 1993 roku w Narewskim Ośrodku Kultury w Narwi uroczyście obchodzono Dzień Seniora. W spotkaniu uczestniczyło około 60 emerytów i rencistów, a także Sekretarz Urzędu Gminy Narew Maria Owerczuk oraz Prezes Zarządu Oddziału Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Hajnówce Pani Lidia Pańko. Święto seniorów uświetniły występami zespoły artystyczne Gminy Narew: Tyniewiczanki z Tyniewicz Dużych oraz żeński kwartet wokalny z Makówki.

 

Dzień Seniora w Narwi

 

Czas trwania filmu - 30 min 52 sek.