O naszej gminie...

gminanarew

Gmina Narew położona jest w południowo-wschodniej części województwa podlaskiego w powiecie hajnowskim. Gmina graniczy od północy z gminą Michałowo, od wschodu z gminą Narewka, od zachodu z gminami Zabłudów i Bielsk Podlaski, zaś od południa z gminami Czyże i Hajnówka. Gmina Narew leży na szlaku drogowym Białystok - Białowieża, w obrębie Puszczy Białowieskiej.

Gmina Narew ma powierzchnię 242 km2, a na jej terenie utworzono 37 sołectw obejmujących 48 miejscowości znajdujących się w granicach Gminy. Gminę zamieszkuje obecnie około 3800 mieszkańców, zarejestrowanych jest też około 100 podmiotów gospodarczych. Głównym ośrodkiem oraz siedzibą władz gminy jest Narew. Jest to malownicza miejscowość położona nad rzeką Narew. Historia Narwi sięga już czasów średniowiecza i pełna jest odniesień do tradycji mieszczańskich. Obecnie Narew zamieszkuje około 1500 mieszkańców.


AKTUALNOŚCI I WYDARZENIA:

16 stycznia 1993 roku w Narewskim Ośrodku Kultury w Narwi odbył się Wojewódzki Przegląd Zespołów Kolędniczych. W przeglądzie wzięło udział około 30 grup kolędniczych z województwa białostockiego. Oprócz prezentacji grupy te kolędowały w Narwi i miejscowościach Gminy Narew. Podczas przeglądu gościnnie wystąpiły: zespół „La Valleta” z Sycylii we Włoszech oraz zespół „Dziwa” z Mińska na Białorusi.

 

Wojewódzki Przegląd Zespołów Kolędniczych w Narwi - część 1

 

Czas trwania filmu - 43 min 08 sek.

 

Wojewódzki Przegląd Zespołów Kolędniczych w Narwi - część 2

 

Czas trwania filmu - 36 min 22 sek.