Ciekawym miejscem, które naprawdę warto zobaczyć w Narwi jest Muzeum Wsi znajdujące się przy ulicy Dąbrowskiego. Właściciel muzeum Pan Marian Święcki gromadzi w nim różne stare narzędzia i przedmioty wpisane niegdyś w życie wsi. W zbiorach Pana Święckiego znajdują się zarówno stare narzędzia wykorzystywane w przeszłości w gospodarstwach rolnych, jak również stare przedmioty codziennego użytku takie jak kołowrotek, maszyna do szycia, żelazka, warsztat tkacki i inne...

Muzeum Wsi w NarwiMuzeum Wsi w Narwi 

Do najciekawszych eksponatów znajdujących się w Muzeum Wsi w Narwi można zaliczyć:

  • warsztat tkacki
  • żelazny wóz gospodarski
  • kierat, sieczkarnia, rozdrabniacz do buraków
  • żarna do mielenia zboża
  • pompa strażacka z połowy XIX wieku
  • stary trak do przecinania drewna
 
 Muzeum Wsi w NarwiMuzeum Wsi w Narwi
Stare narzędzia gospodarskie
 

Muzeum Wsi w NarwiMuzeum Wsi w Narwi
Stare przedmioty codziennego użytku

Oprócz możliwości podziwiania wielu wspaniałych eksponatów na uwagę zasługuje także wystawa starych zdjęć zrobionych przez Pana Mariana. Wszystkie fotografie poświęcone są Gminie Narew i jej okolicom. Ukazują one piękno krajobrazu, zabytki sakralne oraz dawny obraz podlaskiej wsi.

Muzeum Wsi w NarwiMuzeum Wsi w Narwi 

WIRTUALNY SPACER PO MUZEUM WSI         GALERIA ZDJĘĆ

 Pan Marian Święcki serdecznie zaprasza do odwiedzania Muzeum Wsi w Narwi
(prośba o wcześniejszy kontakt telefoniczny). WSTĘP WOLNY.

Marian Święcki
ul. Dąbrowskiego 8 17-210 Narew
tel. 85 6816050

 

FOLDEREK PROMOCYJNY MUZEUM WSI W NARWI