O naszej gminie...

gminanarew

Gmina Narew położona jest w południowo-wschodniej części województwa podlaskiego w powiecie hajnowskim. Gmina graniczy od północy z gminą Michałowo, od wschodu z gminą Narewka, od zachodu z gminami Zabłudów i Bielsk Podlaski, zaś od południa z gminami Czyże i Hajnówka. Gmina Narew leży na szlaku drogowym Białystok - Białowieża, w obrębie Puszczy Białowieskiej.

Gmina Narew ma powierzchnię 242 km2, a na jej terenie utworzono 37 sołectw obejmujących 48 miejscowości znajdujących się w granicach Gminy. Gminę zamieszkuje obecnie około 3800 mieszkańców, zarejestrowanych jest też około 100 podmiotów gospodarczych. Głównym ośrodkiem oraz siedzibą władz gminy jest Narew. Jest to malownicza miejscowość położona nad rzeką Narew. Historia Narwi sięga już czasów średniowiecza i pełna jest odniesień do tradycji mieszczańskich. Obecnie Narew zamieszkuje około 1500 mieszkańców.


AKTUALNOŚCI I WYDARZENIA:

28 października 2010 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Narwi odbyło się spotkanie autorskie z Panią Ewą Alimowską i promocja jej nowego tomiku poetyckiego pt. „Róża pamięci”. Wiersze zebrane w niniejszym tomiku powstawały na przestrzeni ostatnich 11 lat i wiele z nich poświęconych jest Narwi oraz jej mieszkańcom.

Promocja tomiku wierszy Ewy Alimowskiej

Tego wieczoru przed publicznością przybyłą do biblioteki zaprezentował się Teatr „Pozytyw”, działający w Narwi właśnie pod kierownictwem pani Ewy. Na zaproszenie autorki wystąpiły również jej przyjaciółki: Ewa, Kornelia i Agnieszka, które akompaniowały na skrzypcach podczas występu Teatru „Pozytyw”. Widzowie równolegle oglądali specjalnie przygotowany pokaz multimedialny, nawiązujący do wykonywanych utworów i wydanego tomiku wierszy.

Promocja tomiku wierszy Ewy Alimowskiej

Nagranie i montaż filmu: Marzena Rusaczyk