Tyniewicze Małe to wieś założona w XVII-XVIII w. na gruntach miasta Narew. W latach 1775-1789 XVIII wieku miejscowość nosiła miano przedmieścia Narwi. Nazwa Tyniewicze to nazwa patronimiczna, pochodząca prawdopodobnie od imienia tradycyjno-cerkiewnego Timon. Człon wyróżniający Małe jest natomiast nazwą topograficzną.

Tyniewicze Małe

Tyniewicze Małe leżą na południu Gminy Narew, około 2 km od trasy Narew-Bielsk Podlaski. Jest to miejscowość typowo rolnicza, którą na stałe zamieszkuje około 50 osób. Tyniewicze Małe należą do parafii w Klejnikach.

Tyniewicze Małe

Sąsiednie Tyniewicze Duże są o wiele większe, jednak można stwierdzić, iż obie wsie, które dzieli jedynie znak drogowy, tworzą jedną miejscowość. Tyniewicze Małe to tradycyjna podlaska wieś, o zabudowie typowa dla regionu Podlasia; wiele domów i budynków gospodarczych jest drewnianych, niektóre wybudowane zostały dziesiątki lat temu, lecz są doskonale zachowane. Wieś jest malowniczo położona, otoczona lasami, łąkami i polami. To cudowne otoczenie sprawia, iż spacer po okolicy może okazać się doskonałym lekiem na stres i zmęczenie.

GALERIA ZDJĘĆ