Archiwalne nagrania videoGorąco zapraszamy wszystkich Internautów do odwiedzenia nowego, multimedialnego działu na naszej stronie internetowej. Znajdą tam Państwo archiwalne nagrania video z wydarzeń odbywających się w Gminie Narew i nie tylko w latach 1989-2009. Jest to unikalny zbiór starych nagrań video, pochodzący jak się okazuje, z dosyć bogatej kolekcji filmów video Narwiańskiego Ośrodka Kultury, a także z nieco nowszych zbiorów Gminnej Biblioteki Publicznej. W sumie w archiwum znajdują się 54 filmy o łącznym czasie emisji blisko 27 godzin.

Nagrania te zostały udostępnione chyba po raz pierwszy dla tak szerokiego grona odbiorców. Prezentują one niezwykle bogatą historię rozwoju kultury w Gminie Narew. Znajdą tu Państwo nie tylko nagrania z różnych festynów, koncertów i imprez rozrywkowych, ale również spotkania związane z tradycyjnymi obrzędami, spotkania aktywnie działającego Klubu Seniora, czy też uroczystości o charakterze religijnym. W naszym archiwum są również zarejestrowane wydarzenia o charakterze historycznym, jak np. otwarcie Gminnego Ośrodka Kultury i strażnicy OSP w Narwi oraz wyświęcenie pomnika pomordowanych mieszkańców gminy Narew w lesie za wsią Waśki.

Pragniemy nadmienić, że jakość archiwalnych filmów video nie jest najwyższa, gdyż zdecydowana większość materiału została przetworzona do wersji cyfrowej ze starych kaset VHS. Jednak materiał ten, pomimo, że nie jest najwyższej jakości, jest naszym zdaniem wart zaprezentowania szerszemu gronu odbiorców, z uwagi na jego niezaprzeczalną wartość sentymentalną i historyczną.

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym, multimedialnym archiwum. W menu naszego serwisu w dziale Multimedia umieszczono link Archiwalne nagrania video, który skieruje Państwa do naszego archiwum. Pełen wykaz dostępnych do obejrzenia filmów archiwalnych z podziałem na lata znajduje się również poniżej.

WYKAZ ARCHIWALNYCH NAGRAŃ VIDEO

 
 

Redakcja serwisu internetowego Gminy Narew