Diabeł pod rękę z Aniołem, za nimi Żyd, Koza, Dziad, Śmierć, Bocian, Babuszka, Wilk i Niedźwiedź. Taki niecodzienny energetyczny korowód i nietypowi kolędnicy 11 stycznia 2024 r. odwiedzili Narew. Sala konferencyjna Urzędu Gminy stała się sceną dla młodych artystów jak z bajki, którzy grali i śpiewali kolędy w wielu językach. Były kolędy polskie, ukraińskie, białoruskie, francuskie, niemieckie i hiszpańskie. Swoim występem  ‘Wędrownicy – Kolędnicy’ przypomnieli piękną tradycję kolędowania, dzieląc się poprzez dźwięk, taniec i śpiew radością świętowania.

            Barwne, niezwykłe kostiumy, kojarzące się z peruwiańskimi strojami, połączone z tradycyjnymi kolędniczymi atrybutami, stworzone zostały na bazie lokalnego rękodzieła. Frędzle jak w strojach indiańskich szamanów, szuby, futra, wzorzyste tkaniny niemal jak z dalekich Andów,  podlaskie gałgankowe plecionki, kilimy i wielkie rogi wzbudzały wielki zachwyt i przyciągały wzrok.  Prawdziwe dzieła sztuki.

            Taką artystyczną wizję kolędników przedstawiło Stowarzyszenie Kulturalne ‘Pocztówka’, które tworzą Agata Rychcik-Skibińska i Darek Skibiński. Aktorzy to wolontariusze Europejskiego Korpusu Solidarności mieszkający na dawnym dworcu kolejowym w Hajnówce.

Zdjęcia