17 grudnia 2010 roku odbyło się w Narwi spotkanie przedwigilijne, które jak co roku jest organizowane przez Narwiański Ośrodek Kultury przed świętami Bożego Narodzenia. Tego dnia do Narwi przybył Św. Mikołaj, który od wczesnych godzin porannych wspólnie z harcerzami odwiedzał lokalne zakłady pracy i mieszkańców. W Urzędzie Gminy Narew Mikołaj i harcerze przekazali na ręce Wójta Gminy Narew Andrzeja Pleskowicza Betlejemskie Światełko Pokoju, a także bożonarodzeniowe prace plastyczne wykonane przez uczniów naszej szkoły.

Spotkanie przedwigilijne w Narwi 

Wieczorem w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Narew odbyło się Spotkanie Przedwigilijne, w którym uczestniczyli min. Wójt Gminy Narew Andrzej Pleskowicz, Przewodniczący Rady Gminy Narew Ewa Urbanowicz, Radny Powiatu Hajnowskiego Stefan Kuczyński, radni gminy Narew, kierownicy gminnych jednostek organizacyjnych, duchowni oraz wielu mieszkańców naszej gminy. Wszystkich przybyłych powitał Św. Mikołaj oraz Dyrektor Narwiańskiego Ośrodka Kultury w Narwi Tamara Juszkiewicz.

Spotkanie przedwigilijne w Narwi 

Zgodnie z tradycją harcerze przekazali na ręce Wójta Betlejemskie Światełko Pokoju, od którego duchowni kościoła rzymskokatolickiego i prawosławnego zapalili bożonarodzeniowe świece Caritasu oraz Eleosu. Następnie rozpoczęła się część artystyczna w wykonaniu dzieci i młodzieży z naszej gminy.

Spotkanie przedwigilijne w Narwi 

Publiczność mogła usłyszeć piosenki związane ze świętami Bożego Narodzenia oraz przepiękne kolędy w wykonaniu młodszej i starszej grupy wokalnej działającej przy Narwiańskim Ośrodku Kultury, które prowadzi Pani Maria Bubka. Wystąpił również Teatr Pozytyw działający przy NOKu pod kierownictwem Pani Ewy Alimowskiej.

Spotkanie przedwigilijne w Narwi 

Nie zabrakło też Jasełek – historii Bożego Narodzenia wspaniale opowiedzianej przez dzieci ze Szkoły Podstawowej w Narwi, przygotowane przez Panie Irenę Dulko oraz Marię Leszczyńską. Ta wzruszająca opowieść o narodzeniu Syna Bożego została dodatkowo wzbogacona o piękne kolędy.

Spotkanie przedwigilijne w Narwi 

Na zakończenie serdeczne życzenia świąteczne z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia przekazali Wójt Andrzej Pleskowicz, Przewodniczący Rady Gminy Ewa Urbanowicz, Sekretarz Urzędu Gminy Mariusz Żukowski, a także księża: ks. prałat Zbigniew Niemyjski i ks. Bogumił Korniluk z Narwi oraz ks. Jerzy Kos z Łosinki. Nie zabrakło również życzeń od Świętego Mikołaja. Spotkanie Przedwigilijne w Narwi zostało zakończone wspólną kolacją wigilijną w Narwiańskim Ośrodku Kultury.

Spotkanie przedwigilijne w Narwi 

GALERIA ZDJĘĆ