13 lutego 2009 roku w Szkole Podstawowej w Narwi odbyła się kameralna uroczystość pt. „Jost’ takije wieczary” (Są takie wieczory). Podczas tego niezwykle sympatycznego wieczoru przed licznie przybyłymi gośćmi zaprezentowały się dzieci uczęszczające w szkole na język białoruski. Dzieci wspaniale przygotowane przez panią Ninę Abramiuk przedstawiły przygotowane scenki, recytowały wiersze oraz śpiewały piosenki. Wieczór poprowadzili uczniowie Urszula Berezowiec oraz Karol Łuksza.

 Są takie wieczory w Narwi

Jako pierwsi wystąpili uczniowie klas pierwszych, którzy zaprezentowali scenkę „Kaliadny Wieczar”, przypominając zebranym minione niedawno święta Bożego Narodzenia, piękne kolędy i zwyczaje bożonarodzeniowe.

 Są takie wieczory w Narwi

Bogatą w kolędy scenkę bożonarodzeniową pt. „Kaliady u sjam’i Ady” przedstawili również uczniowie klas trzecich.

 Są takie wieczory w Narwi

Podczas wieczoru można było usłyszeć wiersze w wykonaniu Daniela Minko i Patrycji Czemerys, bajkę „Zazdrosny dziadźka" oraz piosenkę „Kupalnika” w wykonaniu Ady Guralczyk. Przed publicznością wystąpili ponownie uczniowie klas trzecich ze scenką „Babka Warwara” oraz uczniowie klas czwartych prezentując bardzo zabawną scenkę „Mucha pjajucha”.

 Są takie wieczory w Narwi

Na zakończenie szóstoklasiści przedstawili scenkę „Tamara chocze za muż”, która była już prezentowana publiczności podczas wieczornicy w Łosince.

 Są takie wieczory w Narwi

Po zakończeniu występów głos zabrała pani Nina Abramiuk, która powiedziała, iż cały zaprezentowany program był przygotowywany od początku roku szkolnego na zajęciach języka białoruskiego. Pani Abramiuk podkreśliła, iż jest ona bardzo zadowolona z występu dzieci oraz podziękowała wszystkim rodzicom, którzy bardzo pomogli w zorganizowaniu tej miłej uroczystości. Głos zabrała też dyrektor Szkoły Podstawowej w Narwi Alina Ostaszewska, dziękując za wspaniały występ oraz zorganizowanie uroczystości. Dyrektor szkoły powiedziała, iż cieszy się, że w szkole dzieci mogą uczyć się języka białoruskiego oraz zachęciła obecnych rodziców do dalszego posyłania swoich pociech na te zajęcia. Uroczystość została zakończona wspólnym poczęstunkiem, podczas którego można było porozmawiać min. na temat dalszej pracy z dziećmi.

GALERIA ZDJĘĆ