Nauczycielska Akademia InternetowaW roku szkolnym 2009/2010 nauczyciele Publicznego Gimnazjum w Narwi rozpoczęli niezwykłą przygodę w Nauczycielskiej Akademii Internetowej. Nauczycielska Akademia Internetowa wspiera szkoły we wprowadzanej przez MEN reformie oświaty. Obowiązująca od 1 września 2009 roku nowa podstawa programowa stawia przed szkołami ambitne zadania uczenia myślenia naukowego, umiejętności samodzielnej nauki, pracy zespołowej, wykorzystywania nowej wiedzy w praktyce. W szkołach gimnazjalnych MEN oczekuje pracy metodą zespołowego projektu uczniowskiego. NAI pomaga te zadania zrealizować.

Sprostanie wyzwaniom wymaga zmian w metodach nauczania i oceniania uczniów, a także w pracy zespołu nauczycieli. Formuła kursów NAI, polegająca na wykorzystaniu e-learningu oraz coachingu przez internet, przygotowuje też nauczycieli do wykorzystywania nowoczesnych technik informacyjnych w pracy z uczniami.

Nasi nauczyciele uczestniczą w następujących kursach:

  • Lider oceniania kształtującego w szkole
  • Jak motywować uczniów do nauki?
  • Jak wykorzystywać wyniki egzaminów do pracy w szkole?
  • Aktywny samorząd uczniowski