Wydarzenia religijne 2009

Występ chóru ZaranoczkaW dniach od 6 do 13 grudnia 2009 roku odbyły się w Bielsku Podlaskim VIII Dekalnalne Wieczory Muzyki Cerkiewnej, podczas których wystąpił chór Zaranoczka z Łosinki.

Święto w parafialne w Trześciance21 listopada 2009 roku miejscowość Trześcianka uroczyście było obchodziła święto Św. Archistratega Michała.

Święto w Klejnikach27 października 2009 roku parafia prawosławna w Klejnikach obchodziła święto Św. Paraskiewy Serbskiej. Liturgii przewodniczył Metropolita Warszawski i całej Polski Sawa.

Święto Opieki Matki Bożej w Puchłach13 i 14 października 2009 roku miejscowość Puchły tradycyjnie obchodziła swoje parafialne Święto Opieki Matki Bożej.

Święto patronów Skitu w OdrynkachW dniach 14 i 15 września 2009 roku w Skicie p.w. Św. Św. Antoniego i Teodozjusza Kijowsko-Pieczerskich w Odrynkach odbyły się uroczystości poświęcone obchodom święta patronów Skitu.

Akatyst za zmarłych w Odrynkach4 września 2009 roku w Skicie p.w. Św. Antoniego i Teodozjusza Kijowsko-Pieczerskich w Odrynkach odbyła się Panichida z Akatystem za zmarłych (o upokojenije usoposzych).

Święto Antoniego Pieczerskiego w Narwi23 lipca 2009 roku Parafia Prawosławna p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Narwi obchodziła uroczyście swoje parafialne Święto Antoniego Pieczerskiego.

Panichida i Akafist w Skicie w Odrynkach3 lipca 2009 roku w Skicie Św. Antoniego Pieczerskiego w miejscowości Odrynki nad rzeką Narew odbyła się Panichida i Akafist za dusze zmarłych.

Nabożeństwo w Skicie w OdrynkachW dniu 5 czerwca 2009 roku w Skicie w Odrynki-Kudak odbyło się pierwsze uroczyste nabożeństwo celebrowane przez ks. Archimandrytę Gabriela.

Hajnowskie Dni Muzyki CerkiewnejW dniach od 10 do 16 maja odbył się w Soborze Św. Trójcy w Hajnówce Międzynarodowy Festiwal Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej 2009.