Jesteś studentem lub uczniem szkoły ponadpodstawowej? Lubisz aktywizm i udzielasz się społecznie? Może działasz w samorządzie studenckim lub w młodzieżowej radzie? Nie musisz się martwić o środki finansowe na realizację swoich inicjatyw! Mamy świetną wiadomość, ponieważ od 8 września trwa nabór wniosków w ramach programu Młodzieżowe Podlaskie Lokalnie.

Głównym celem Programu jest zwiększenie zaangażowania młodzieży i młodzieżowych organizacji w życie publiczne przez wsparcie inicjatyw młodzieżowych, wzrost ich znaczenia w życiu publicznym oraz wzmocnienie instytucjonalne.

 

W ramach projektu realizowane są dwie ścieżki konkursowe w których można ubiegać się o środki:

  • W ramach konkursu na tworzenie i aktywizację rad młodzieżowych można ubiegać się o dotację w wysokości do 6000 zł. Pula środków na zrealizowanie wszystkich projektów wynosi 39 743 zł.
  • W ramach konkursu na aktywizację samorządów uczniowskich i studenckich oraz organizacji akademickich można ubiegać się o dotację w wysokości do 4000 zł. Pula środków na zrealizowanie wszystkich projektów wynosi 40 140 zł.

O środki mogą ubiegać się członkowie organizacji młodzieżowej (w wieku od 15 do 29 lat), tj.:

  • młodzieżowe rady i sejmiki - w pierwszej ścieżce;
  • samorządy uczniowskie, studenckie i doktoranckie oraz uczelniane organizacje studenckie i doktoranckie - w drugiej ścieżce;

tworzący minimum 3-osobową grupę nieformalną. Aplikuje ona wraz z Patronem będącym organizacją pozarządową z województwa podlaskiego.

Wniosek należy złożyć w formie on-line przy pomocy Generatora Wniosków dostępnego na stronie https://mlodziezowe.podlaskielokalnie.pl. Nabór na oba konkursy trwa do 18 października 2023 roku do godziny 23.59.

Bądź z nami na bieżąco i obserwuj nasz profil na Facebooku https://www.facebook.com/PodlaskieLokalnieMikrogranty.

Projekt został sfinansowany ze środków Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Fundusz Młodzieżowy na lata 2022 - 2033.

Projekt został objęty Patronatem Honorowym Wojewody Podlaskiego oraz Marszałka Województwa Podlaskiego.

376760898 314752444586948 3482981508072927079 n