12 grudnia 2015 roku odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki przy Gminnej Bibliotece Publicznej. Książka nad która dyskutowano to „Owocowe bajki” Barbary Gawryluk.

 Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Jak sam tytuł sugeruje, książka przeznaczona jest w szczególności do najmłodszych czytelników. Dzieci dowiadują się, że bezinteresowna pomoc dla innych niesie same korzyści i poprawia wzajemne relacje, nie tylko międzyludzkie. Złość, zawiść oraz arogancja to zdecydowanie przywary, które prowadzą donikąd, a dobre uczynki potrafią roztopić nawet najbardziej lodowate serca. W kontekście wszechobecnego zalewu przemocy antywartości występującego w dziecinnych kreskówkach, „Owocowe bajki” stanowią naprawdę cenną, uspokajającą i ciepłą w swym wyrazie odskocznię. Dlatego zachęcam rodziców do wspólnego czytania ze swoimi małymi podopiecznymi.

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbędzie się 29 grudnia 2015 roku i podyskutujemy o książce „Daleki rejs” Anny Onichimowskiej.

Opracowanie:
Moderator DKK – Alla Siotkowska