W roku szkolnym 2014/2015 uczniowie klasy VIa i VIb pod kierunkiem pani Karoliny Wachol-Worończuk przystąpili do cyklu spotkań z przedstawicielami Polskiego Związku Myśliwych (PZM) Zarząd w Białymstoku tj. z panią Marią Grzywińską i panem Andrzejem Niedźwiedziem.

Spotkanie z myśliwym

Na zajęciach seminaryjnych uczniowie mogli dowiedzieć o:

  • historii myślistwa
  • jak zostać myśliwym
  • zasadach polowań

Spotkanie z myśliwym

Zajęciami, które wzbudziły wielki zachwyt okazały się zajęcia z sygnalistą, panem Andrzejem Niedźwiedziem, podczas których uczniowie mogli dowiedzieć się i wysłuchać sygnałów, które odgrywa się w czasie całego przygotowania się i przebiegu polowań. Dzieci miały możliwość wysłuchać sygnałów np. lisa, żubra, łosia, sarny czy sygnału informującego o posiłku po trudzie polowania.

GALERIA ZDJĘĆ

Opracowanie:
Karolina Wachol-Worończuk
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Narwi
www.szkolanarew.edu.pl