Dnia 6 marca 2015 w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Białymstoku odbyła się VIII Edycja Wojewódzkiego Konkursu "Mistrz Gramatyki Języka Rosyjskiego 2015", organizowanego pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku i Uniwersytetu w Białymstoku. Na konkursie byli obecni przedstawiciele Uniwersytetu w Białymstoku – prof. dr hab. Wanda Supa oraz dr Eugenia Maksimowicz. Jak co roku konkurs przebiegał w bardzo miłej atmosferze, którą zapewnili organizatorzy.

Mistrzowie z Gimnazjum w Narwi

Do konkursu przystąpiło 38 gimnazjalistów z województwa podlaskiego. Wśród nich były 4 uczennice z Gminazjum w Narwi. Uczniowie napisali 60 minutowy test gramatyczny. Na uwagę zasługuje fakt, iż nasze uczennice zajęły bardzo wysokie lokaty:

  • Katarzyna Komar, uczennica klasy IIIa zajęła I miejsce uzyskując 65 na 68 możliwych do zdobycia punktów,
  • Agnieszka Pietruczuk, uczennica klasy Ia zajęła III miejsce, uzyskując 63,5 pkt,
  • Magdalena Koreniecka, uczennica klasy IIIa uzyskała 62 punkty
  • Natalia Komar, uczennica klasy IIIa,- 58 punktów.

Gratulujemy!

 

Opracowanie:
Dorota Szamborska
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Narwi
www.szkolanarew.edu.pl