Dnia 10 kwietnia 2015 roku w godzinach porannych na placu przed Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w Narwi odbyła się krótka uroczystość upamiętniająca 5 rocznicę katastrofy lotniczej prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. W uroczystości uczestniczyli min. Wójt Gminy Narew Andrzej Pleskowicz, dyrekcja szkoły oraz księża kościołów prawosławnego i rzymskokatolickiego.

Rocznica katastrofy smoleńskiej

W obecności nauczycieli i harcerzy księża odmówili modlitwę za zmarłych. Pod tablicą patrona Gimnazjum w Narwi Abp. gen. dyw. Mirona Chodakowskiego złożone zostały kwiaty i zapalone znicze. Krótką przemowę wygłosił proboszcz parafii rzymskokatolickiej w Narwi ks. Zbigniew Niemyjski oraz Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Narwi Jerzy Ostapczuk.

Rocznica katastrofy smoleńskiej

Arcybiskup Miron Chodakowski zginął śmiercią tragiczną w katastrofie lotniczej prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku. W katastrofie pod Smoleńskiem zginęło 96 osób, w tym Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński z małżonką.

GALERIA ZDJĘĆ

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Narwi
www.szkolanarew.edu.pl