1 października 2015 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Narwi odbyło się spotkanie uczniów klas I-III szkoły podstawowej z policjantkami Panią Joanną Węcko i Anną Pawluczuk z Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce. Tematem spotkania była "Bezpieczna droga do szkoły i ze szkoły".

Bezpieczna droga do szkoły

Treści dotyczące bezpiecznego poruszania się po drogach przedstawiono w sposób atrakcyjny, ciekawy dla uczniów, jednocześnie aktywizując ich do zabawy, analizowania różnych sytuacji które zdarzają się na drodze. Wykorzystano pomoce takie jak samochodziki, znaki drogowe, sygnalizację świetlną i rozłożone na podłodze maty przedstawiające chodnik oraz jezdnię z pasami dla pieszych. Omówiono znaczenie poszczególnych znaków drogowych i zasady ruchu drogowego z włączeniem pojazdów uprzywilejowanych. Na koniec spotkania policjantki rozdały dzieciom znaczki odblaskowe i wytłumaczyły jakie jest ich znaczenie.

GALERIA ZDJĘĆ

Opracowanie materiału:
Marlena Rusiłowicz
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Narwi