W roku szkolnym 2015/2016 Ministerstwo Edukacji Narodowej postanowiło położyć szczególny nacisk na rozwijanie kompetencji czytelniczych dzieci i młodzieży. Nasza szkoła podjęła szereg działań, mających na celu zainteresowanie uczniów czytaniem książek, pobudzenie wyobraźni literackiej i współuczestniczenie w kulturze.

Prezentacje czytelnicze 2015

5 września 2015 roku w całym kraju odbyło się Narodowe Czytanie „Lalki” Bolesława Prusa. Naszą szkołę reprezentowała pani Ewa Alimowska, która odczytywała głośno fragmenty powieści w Filii nr 9, wraz z Justyną Sawczuk – współpracującą z TVP Białystok, autorką programu ,,Strefa książki” oraz Magdaleną Gołaszewską – dziennikarką i prezenterką telewizyjną TVP Białystok. Książnica Podlaska zaprosiła też do wspólnego czytania powieści znane osobistości świata polityki, m.in. marszałka województwa podlaskiego Mieczysława Baszko, wicemarszałka Macieja Żywno, prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego, wiceprezydenta Białegostoku Adama Polińskiego, a także wielu innych gości.

Prezentacje czytelnicze 2015

W Zespole szkolno-Przedszkolnym w Narwi przez cały rok będą się odbywać rozmaite prezentacje czytelnicze. W październiku dzieci czytały powieści L. Montgomery, D. Defoe oraz M. Twaina, a także wykonywały plakaty i prace plastyczne, a także dzieliły się wrażeniami z lektury. Opiekę merytoryczną nad programem rozwijania kompetencji czytelniczych objęły Pani Maria Leszczyńska, nauczyciel bibliotekarz i Pani Ewa Alimowska, nauczyciel języka polskiego.

Opracowanie materiału:
Ewa Alimowska
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Narwi