Dzieci z Akademii Przyjaciół Pszczół NOK w dniu 24 czerwca 2014 r. miały okazję zwiedzić Muzeum Pszczelarstwa w komfortowym kompleksie wypoczynkowym „Dwór Bartnika” w Narewce, aby poszerzyć swoją wiedzę na temat pszczół. „Dwór Bartnika” został założony i prowadzony z wielką pasją przez Państwa Marię i Eugeniusza Sapiołków. W skład obiektu wchodzą: pokoje gościnne, stylowa restauracja „Carska Komnata”, sala fitness i Spa oraz Muzeum Pszczelarstwa.

Wycieczka do Muzeum Pszczelarstwa

Bogato wyposażone muzeum oferuje zdobywanie i poszerzanie wiedzy o życiu owadów użytkowych. Zbiór wspaniałych eksponatów dotyczący bartnictwa wzbudza zachwyt. Wiele eksponatów to prawdziwe rarytasy. Po muzeum oprowadzali sami właściciele, opowiadając bardzo ciekawe historie o pszczelarstwie, zastosowaniu przedmiotów przy produkcji miodu i życiu owadów. Dzieci mogły obejrzeć z bliska te ekspozycje i dotknąć ich.

Wycieczka do Muzeum Pszczelarstwa

Muzeum posiada bogatą kolekcję uli na powietrzu. Są to: ule kłodowe, koszki – czyli ule słomiane oraz ule architektoniczne i figuralne. Na pamiątkę spotkania dzieci dostały długopisy, pocztówki i materiały reklamowe. W restauracji „Cesarska Komnata” wybornie smakowały lody z wiśniami.

Wycieczka do Muzeum Pszczelarstwa

Na koniec dzieci w aktywny sposób wypoczywały w Pszczelarskiej Wiosce, gdzie mogły się pobawić i wyhasać na placu zabaw. Pełni pozytywnej energii ze wzbogaconą wiedzą wróciliśmy do Narwi. Mamy nadzieję, iż podjęte działania pomogą uczniom zrozumieć jak ważną rolę w przyrodzie odgrywają pszczoły i jak chronić te niezwykle interesujące i tak wyjątkowe owady, a przesłanie ochrony pszczół i szerzenie wiedzy na ich temat będzie propagowane w przyszłym roku i chętnie weźmiemy udział w kolejnej edycji programu „Z Kujawskim Pomagamy Pszczołom”.

GALERIA ZDJĘĆ


Opracowanie materiału:
Narwiański Ośrodek Kultury