25 października 2014 roku odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Narwi. Książka nad którą dyskutowano to „Jak tato się z nami bawił” Starka Ullf.

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Czytając książeczkę tego autora trzeba mieć do siebie odrobinę dystansu. Rodzice przedstawieni w jego opowiadaniach to nie bohaterowie, którzy wzorowo opiekują się dziećmi, ale pełni wad, zalatani dorośli, którzy popełniają błędy, nie mają czasu, nie rozumieją. Zupełnie tacy sami jak Ci, których znamy osobiście przyglądając się im każdego ranka w lustrze. Tata, który raz na jakiś czas zostaje w domu z dzieckiem, lub co gorsza z więcej niż jedną sztuką dziecka (!), wystawiany jest na próbę. Jego wyobraźnia, pomysłowość skrupulatnie egzaminowane są przez maluchów, którym się ciągle nudzi. W takiej właśnie sytuacji poznajemy tatę, który nie ma zwyczaju zbyt często organizować zabaw dla siebie i dzieci. W historii tej dorośli uczą się od dzieci i na odwrót. Zakończenie może być tylko jedno … tata uznaje, że na razie ma dość aż tak intensywnych wieczorów. Czy nie jest to życiowe zakończenie? Czy nie jest krzepiące?

Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbędzie się 29 listopada 2014 roku i podyskutujemy o książce pt. „Zapomnienie” Patrick Cat.

Opracowanie materiału:
Moderator DKK - Alla Siotkowska