10 grudnia 2014 roku w sali konferencyjno – szkoleniowej Gminnej Biblioteki Publicznej w Narwi odbyło się spotkanie autorskie z Panem Bogdanem Dudko, autorem książek "Dolina – znad Narwi i Świsłoczy" i "Wilczek Milczek" oraz z Panią z Dagmarą Widanow, autorką książki "Drzewa puszczy".

Spotkanie autorskie w bibliotece

Bogdan Dudko jest twórcą Pisma Literacko – Artystycznego "Kartki", poetą, pasjonatem fotografii i ornitologiem – hobbystą. Jako wydawca wspierał i współpracował z wieloma młodymi twórcami. Wydał tom poezji "40 i 4 wiersze o miłości". Pochodzi z Cisówki nad Zalewem Siemianówka.

Dagmara Widanow pochodzi z Hajnówki. Jest przewodnikiem po Puszczy Białowieskiej. Pisze reportaże, publikuje w "Głosie Białowieży", "Czasopisie", współpracuje z "Kartkami". Jest właścicielką Agencji Wydawniczo – Artystycznej "Biała Wieża".

Książka "Dolina – znad Narwi i Świsłoczy" to sentymentalna podróż autora, opowiedziana w wierszach w języku polskim i białoruskim (tłumaczenia na język białoruski dokonała Mira Łuksza), bogato ilustrowana fotografiami w wykonaniu znanego i cenionego Podlasianina Wiktora Wołkowa oraz samego autora. Do książki dołączona jest płyta zawierająca krótki film pt. "Dolina".

Spotkanie autorskie w bibliotece

Spotkanie autorskie rozpoczęło się od pokazu filmu "Dolina", po czym pani Daria Widanow, wydawca książki, poprowadziła rozmowę z panem Bogdanem Dudko na temat historii powstania wierszy, fotografii oraz powiązań autora z opisywanymi przez niego terenami. Następnie została zaprezentowana druga książka autorstwa pana Bogdana, tym razem skierowana do młodego odbiorcy – "Wilczek Milczek". Do każdego egzemplarza dołączony jest ręcznie wykonany filcowy wilczek. Swoją książkę zaprezentowała także pani Dagmara Widanow.

Książka "Drzewa puszczy" to pozycja edukacyjna, która ma służyć pomocą przy poznawaniu Puszczy Białowieskiej i rozpoznawaniu gatunków drzew.

Spotkanie autorskie w bibliotece

Biblioteka posiada w swoich zbiorach wszystkie pozycje prezentowane na spotkaniu. Na zakończenie spotkania wystąpiła Pani Ewa Alimowska, która zaprezentowała piękne liryczne piosenki przy akompaniamencie gitary.

GALERIA ZDJĘĆ

Opracowanie materiału:
Gminna Biblioteka Publiczna