W dniu 30 września 2007 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Narwi odbyło się otwarcie wystawy podsumowującej projekt „Było, nie minęło…” – czyli jak zainteresować młodzież kulturą i sztuką ludową.

Wystawa prac w bibliotece 

Na początku uroczystości dyrektor biblioteki w Narwi Anna Andrzejuk-Sawicka przybliżyła zebranym założenia i cele projektu oraz zrealizowane działania, w wyniku których powstała wspaniała wystawa prac wykonanych przez dzieci i młodzież z Gminy Narew. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Narew Jakub Sadowski, który dokonał uroczystego otwarcia wystawy.

Wystawa prac w bibliotece 

Dzieci, młodzież i goście przybyli w niedzielne popołudnie do biblioteki mogli podziwiać wspaniałe prace zrealizowane na warsztatach prowadzonych w ramach projektu.

Wystawa prac w bibliotece 

Można było zobaczyć obrazki wyszywane na warsztatach haftu krzyżykowego, a także większe obrazy wykonane na warsztatach malarskiej techniki batiku.

Wystawa prac w bibliotece 

Ponadto na wystawie znalazły się wyroby gliniane powstałe w ramach warsztatów lepienia z gliny oraz różne kompozycje kwiatowe, które stworzono na warsztatach tworzenia kompozycji kwiatowych z bibuły i papieru.

 Wystawa prac w bibliotece

W trakcie uroczystości wyróżniono pamiątkowymi dyplomami oraz upominkami wszystkich uczestników warsztatów. Podziękowania przekazano również osobom prowadzącym poszczególne rodzaje zajęć z dziećmi. Na spotkaniu obecne były pani Maria Niczyporuk, która prowadziła warsztaty tworzenia kompozycji kwiatowych z bibuły oraz pani Krystyna Rusaczyk prowadząca zajęcia z haftu krzyżykowego.

Wystawa prac w bibliotece 

Nie obyło się także bez części artystycznej. Przybyłych gości wspaniale zabawiał zespół pieśni i tańca PODLASKIE KUKUŁKI z Bielska Podlaskiego, który zaprezentował publiczności żywiołowe tańce oraz pieśni ludowe.

Wystawa prac w bibliotece 

Gminna Biblioteka Publiczna w Narwi serdecznie wszystkich zaprasza do zwiedzania wystawy prac wykonanych w ramach projektu. Wystawę można zobaczyć w budynku biblioteki w Narwi przy ul. Mickiewicza 18, od wtorku do soboty w godzinach pracy biblioteki.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

logo dzialaj lokalnielogo euroregion puszcza bialowieska 

Projekt jest współfinansowany z programu grantowego DZIAŁAJ LOKALNIE V Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego we współpracy z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce. Program DZIAŁAJ LOKALNIE V wdrażany jest przez Stowarzyszenie Samorządów Euroregionu Puszcza Białowieska.

logo polsko amerykanska fundacja wolnoscilogo akademia rozwoju filantropii

GALERIA ZDJĘĆ