22 maja 2011 roku w szkole w Narwi odbyła się wystawa i podsumowanie XVI Powiatowych Mistrzostw Szkół w Modelarstwie Redukcyjnym. W tegorocznych mistrzostwach wzięło udział 33 uczniów z 5 szkół, wystawiono największą jak do tej pory liczbę 53 modeli konkursowych w 3 kategoriach:

  • Samoloty w skali 1:72 – 37 modeli
  • Broń pancerna – 9 modeli
  • Dioramy – 6 modeli
Mistrzostwa modelarskie w Narwi 

Na wystawie obecni byli min. Wójt Gminy Narew Andrzej Pleskowicz, Sekretarz Powiatu Hajnowskiego Maria Owerczuk oraz dyrektor Gimnazjum w Narwi Alina Kononiuk. Zwiedzający mogli podziwiać w tym roku w sumie 208 modeli. Oprócz modeli konkursowych wystawiona była piękna kolekcja MiG-ów Pana Konrada Kondrata z Białegostoku, modele samolotów, broni pancernej i dioram Erwina i Damiana Siebieszuków z Bielska Podlaskiego oraz modele wykonane przez głównego organizatora mistrzostw Jarosława Iwaniuka – nauczyciela Gimnazjum w Narwi.

Mistrzostwa modelarskie w Narwi 

Około godziny 13 dokonano wręczenia nagród uczestnikom XVI Powiatowych Mistrzostw Szkół w Modelarstwie Redukcyjnym. Zwycięzcami tegorocznych mistrzostw zostali:

Kategoria „Samoloty w skali 1:72”

1. Karol Łapiński – uczeń kl. II Gimnazjum w Narwi
2. Adam Gil – uczeń kl. II Publicznego Gimnazjum nr 16 w Białymstoku
3. Jarosław Kiełbaszewski – uczeń kl. II Gimnazjum w Narwi

Kategoria „Broń pancerna”

1. Karol Łapiński – uczeń kl. II Gimnazjum w Narwi
2. Jarosław Kiełbaszewski – uczeń kl. II Gimnazjum w Narwi
3. Piotr Łapiński – uczeń kl. II Gimnazjum w Narwi

Kategoria „Dioramy”

1. Adam Wolanin – uczeń kl. III Gimnazjum nr 1 w Hajnówce
2. Karol Łapiński – uczeń kl. II Gimnazjum w Narwi
3. Maciej Iwaniuk – uczeń kl. I Szkoły Podstawowej w Narwi

 
Mistrzostwa modelarskie w Narwi 

Wyróżnienie w kategorii modeli kartonowych otrzymała Anna Sacharewicz – uczennica kl. V Szkoły Podstawowej w Zabłudowie. Wręczono także puchar Grand Prix za najlepszy modele mistrzostw, który otrzymał Karol Łapiński – uczeń kl. II Gimnazjum w Narwi oraz puchar dla najmłodszego uczestnika, który otrzymał Maciej Iwaniuk – uczeń kl. I Szkoły Podstawowej w Narwi.

Mistrzostwa modelarskie w Narwi 

Pamiątkowe dyplomy oraz nagrody otrzymali wszyscy uczestnicy mistrzostw. Jarosław Iwaniuk podziękował również Panu Konradowi Kondratowi z Białegostoku oraz Erwinowi i Damianowi Siebieszukom z Bielska Podlaskiego, których modele pozakonkursowe można było oglądać na wystawie.

Mistrzostwa modelarskie w Narwi 

Sponsorami XVI Powiatowych Mistrzostw Szkół w Modelarstwie Redukcyjnym byli: Bank Spółdzielczy w Narwi, Wójt Gminy, Powiatowe Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych w Hajnówce, Oficyna Wydawnicza KAGERO z Lublina, Starostwo Powiatowe w Hajnówce, Firma LISTPOL z Białegostoku, Spółdzielnia Uczniowska MALUCH przy Szkole Podstawowej w Narwi, Sklep Modelarski MARTOLA z Warszawy, Sklep Modelarski GOMIX z Białegostoku, Firma FURNIT z Białegostoku.

GALERIA ZDJĘĆ

Opracowanie materiału - Jarosław Iwaniuk