Dnia 22 maja 2005 r. w Szkole Podstawowej i Publicznym Gimnazjum w Narwi odbyło się podsumowanie X Powiatowych Mistrzostw Szkół w Modelarstwie Redukcyjnym. Do konkursu zgłoszonych zostało 25 modeli, które komisja konkursowa oceniała w trzech kategoriach:

  • Modele samolotów w skali 1:72
  • Broń pancerna
  • Dioramy

 Powiatowe Mistrzostwa Modelarskie

W kategorii samolotów w skali 1:72 zwyciężył model F4U-5 Corsair zrobiony przez Rafała Komara z klasy II Publicznego Gimnazjum w Narwi. Miejsce drugie zajął Gryniewicki Łukasz z Gimnazjum Nr 2 w Bielsku Podlaskim (RF-84F Thunderflash), zaś na trzecia pozycja przypadła Krzysztofowi Gryniewickiemu z klasy V Szkoły Podstawowej w Narwi za model MiG-21UM.

Powiatowe Mistrzostwa ModelarskiePowiatowe Mistrzostwa Modelarskie 

W kategorii broń pancerna I miejsce zajął Siekanowski Adam z I klasy Gimnazjum w Dubinach za model Panzer VI. Druga lokata przypadła Michałowi Sekunda z II klasy Publicznego Gimnazjum w Narwi za model M151-A2 MUTT. Natomiast trzecie miejsce zajął Sobieszuk Erwin z VI klasy Szkoły Podstawowej Nr 2 w Bielsku Podlaskim (Tiger E).

Powiatowe Mistrzostwa ModelarskiePowiatowe Mistrzostwa Modelarskie 

W kategorii dioramy zwyciężyły modele Normandia VI' 1944 oraz Linia Gustawa zrobione przez Erwina Sobieszuka ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Bielsku Podlaskim. Drugą lokatę zajął Gryniewicki Łukasz z Gimnazjum Nr 2 w Bielsku Podlaskim za model Trafiony, natomiast trzecia pozycja przypadła Patrykowi Jakoniukowi z II klasy Publicznego Gimnazjum w Narwi za dioram Atak.

 Powiatowe Mistrzostwa ModelarskiePowiatowe Mistrzostwa Modelarskie

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyło Publiczne Gimnazjum w Narwi przed Szkołą Podstawową Nr 2 w Bielsku Podlaskim oraz Gimnazjum Nr 2 również z Bielska Podlaskiego. Natomiast Grand Prix konkursu za największą liczbę punktów zdobył Erwin Sobieszuk ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Bielsku Podlaskim.

Oprócz modeli zgłoszonych na konkurs na wystawie znalazły się również inne modele zrobione przez uczniów z Narwi oraz modele zrobione przez Pana Jarosława Iwaniuka, który prowadzi koło modelarskie w szkole w Narwi. Wiele z zaprezentowanych modeli zdobywało główne nagrody na ogólnopolskich konkursach w modelarstwie redukcyjnym.

Powiatowe Mistrzostwa ModelarskiePowiatowe Mistrzostwa Modelarskie 

Wystawę odwiedziło wielu mieszkańców Gminy Narew. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Sekretarz Powiatu Hajnowskiego Maria Owerczuk, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Narwi Alina Ostaszewska, Dyrektor Publicznego Gimnazjum w Narwi Alina Kononiuk oraz Dyrektor Narwiańskiego Ośrodka Kultury Andrzej Pleskowicz.

Przeprowadzenie konkursu było możliwe dzięki hojności sponsorów, do których należeli: Publiczne Gimnazjum w Narwi, Narwiański Ośrodek Kultury, Bank Spółdzielczy w Narwi, PPH Narmet z Narwi, Spółdzielnia Uczniowska "Maluch" oraz Starostwo Powiatowe w Hajnówce.