20 czerwca 2015 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Narwi zorganizowała wyjazd do gospodarstw agroturystycznych położonych w miejscowości Soce – malowniczej wsi w Krainie Otwartych Okiennic. W wycieczce tej uczestniczyli najmłodsi czytelnicy biblioteki.

 Wycieczka najmłodszych czytelników do Soc

Najpierw odwiedzono kwaterę agroturystyczną Adamówka, która prowadzona jest przez Panią Tamarę Leszczyńską. Tam dzieci mogły poskakać na trampolinie, pozjeżdżać z górki i pobawić się w piaskownicy. Dodatkową atrakcją była możliwość zobaczenia rozmaitych gatunków ptaków, w tym pawi. Pani Tamara poczęstowała gości przepysznym, domowym ciastem.

Wycieczka najmłodszych czytelników do Soc

Następnie udano się do gospodarstwa Eco Soce, którego właścicielką jest Pani Lidia Długołęcka wraz z mężem. Pani Lidia oprowadziła gości po swoim skansenie, w którym zgromadziła sprzęty wykorzystywane w dawnych gospodarstwach domowych, jak również w pracach polowych. Gospodyni poczęstowała przybyłych smaczną, pożywną zupą ogórkowa i jarzynową oraz własnoręcznie upieczonym ciastem. Na deser zaś były przepyszne truskawki.

Wycieczka najmłodszych czytelników do Soc

Następnie odbyły się zawody sportowe zorganizowane przez pana Leszka Długołęckiego i jego wnuka Adriana, który przyjechał na wakacje do dziadków. Potem rozpalono ognisko, na którym pieczono kiełbaski. Na zakończenie podsumowano zawody i wręczono nagrody zwycięzcom poszczególnych konkurencji, ufundowane przez właścicieli gospodarstwa Eco Soce.

Wycieczka najmłodszych czytelników do Soc

W międzyczasie dzieci mogły karmić owieczki, znajdujące się w zagrodzie Państwa Długołęckich. Wyjazd wszystkim bardzo się podobał.

GALERIA ZDJĘĆ

Opracowanie materiału:
Gminna Biblioteka Publiczna