Dnia 17 lipca 2015 roku odbyła się coroczna akcja pod hasłem „Bezpieczne wakacje”. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczna w Narwi przy współpracy ze Strażą Graniczną, Sanepidem, Policją i Ochotniczą Strażą Pożarną.

Bezpieczne wakacje z biblioteką

Spotkania profilaktyczno-edukacyjne odbyły się w Łosince, Narwi i Trześciance. Osoby prowadzące przestrzegały dzieci i młodzież przed nieodpowiednim zachowaniem nad wodą. Uczyli jak prawidłowo wezwać pomoc w razie nieszczęśliwego wypadku.

Bezpieczne wakacje z biblioteką

Przypomniano numery alarmowe: 999, 998, 997, 112, a także uczulano na zagrożenia jakie niesie za sobą ukąszenie przez osę, pszczołę, żmiję czy kleszcza. Prowadzący udzielali wskazówek jak się przed tym bronić i jakie działania powziąć, gdy zostaniemy ukąszeni.

Bezpieczne wakacje z biblioteką

Atrakcją spotkania była możliwość przymierzenia służbowych mundurów oraz obejrzenia akcesoriów i sprzętu, którego używają do codziennej pracy policjanci, pracownicy straży granicznej i straży pożarnej.

Bezpieczne wakacje z biblioteką

Uczestnicy spotkań mieli też możliwość obejrzenia wnętrza radiowozu policyjnego do przewozu aresztowanych, wozu strażackiego oraz samochodu straży granicznej.

GALERIA ZDJĘĆ

Opracowanie materiału:
Gminna Biblioteka Publiczna