Dnia 6 października 2015 roku przyjechał do Gminnej Biblioteki Publicznej w Narwi teatr dla dzieci, który przedstawił spektakl pt. "Lekcja o Polsce czyli bajka o Wiśle, legenda o Smoku Wawelskim oraz o Warsie i Sawie".

Spektakl dla dzieci w bibliotece w Narwi

Profesor Hilary Szczebrzeszyński zaprosił młodych widzów na lekcję o Polsce opowiedzianą poprzez legendy znad Wisły. Teatralne czary zamieniły profesora w lalkę małego Hilusia, który wyłowił z rzeki koronę Królowej Wisły i tak jak widzowie, został obdarowany opowieściami o nadwiślańskich grodach.

Spektakl dla dzieci w bibliotece w Narwi

Aktorzy za pomocą lalek witrażowych odegrali legendę o Smoku Wawelskim z Krakowa oraz opowieść o powstaniu Warszawy - legendę o Warsie i Sawie. Przedstawienie bardzo podobało się młodym widzom. Dzieci brały czynny udział w spektaklu.

GALERIA ZDJĘĆ

Opracowanie materiału:
Gminna Biblioteka Publiczna