23 października 2015 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Narwi odbyło się spotkanie autorskie z Panią Ewą Alimowską, połączone z promocją jej najnowszego tomiku wierszy „Droga do domu”, którego współautorem jest syn Pani Ewy, Dawid.

Promocja wierszy Ewy Alimowskiej

Pani Ewa ukończyła filologię polską na UW, a następnie podyplomowe studia plastyczne na UWM. Od blisko dwudziestu lat pracuje jako nauczyciel języka polskiego, plastyki w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Narwi, a także instruktor plastyczny i teatralny w Narwiańskim Ośrodku Kultury. Jest członkiem Związku Autorów i Kompozytorów Scenicznych, tworzy również ilustracje do książek dla dzieci, teksty piosenek i muzykę do spektakli. W swoim dorobku literackim poza tomikiem wierszy „Droga do domu” ma wydane już wcześniej trzy tomiki poetyckie: „Na imię mi tęsknota” (1991), „Źródło snu” (1998), i „Róża Pamięci” (2010).

Promocja wierszy Ewy Alimowskiej

Koncert piosenek z tekstami i muzyką Ewy Alimowskiej w jej własnym wykonaniu oraz najstarszego syna Macieja i synowej Ani, prezentacja wierszy, a także autorska wystawa prac plastycznych Pani Ewy przyciągnęły duże grono fanów.

Promocja wierszy Ewy Alimowskiej

Poza słowami uznania i podziękowaniami ze strony dyrekcji, pracowników biblioteki oraz publiczności, dodatkową niespodzianką dla Pani Ewy był przyjazd znanego barda z Białorusi – Żmiciera Wojciuszkiewicza, który wykonał specjalnie dla niej dwa ulubione jej utwory. Po spotkaniu można było kupić tomik wierszy ze specjalną dedykacją autorki.

GALERIA ZDJĘĆ

Opracowanie materiału:
Gminna Biblioteka Publiczna