27 listopada 2015 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Narwi odbyło się spotkanie andrzejkowe dla dzieci i młodzieży. Przez kilka godzin biblioteka stała się miejscem tajemniczych wróżb.

Andrzejki w bibliotece w Narwi

Przyszłość przepowiadała „prawdziwa” cyganka, która wróżyła nie tylko z ręki, ale też z magicznej szklanej kuli. Dzieci bardzo chętnie chciały poznać co je czeka. Wróżyły rzucając kostką, szpileczkami losowały symbole, a cyganka wyjaśniała, co one oznaczają. Dalej wszystko potoczyło się lawinowo – buty dały odpowiedź, kto jako pierwszy weźmie ślub, a przebite serce – jak będzie miał na imię współmałżonek. Lanie wosku zaś wzbudziło duże emocje, gdyż każdy uczestnik zobaczył w swoich figurkach niesamowite obrazy. Dzieci brały udział w różnych konkurencjach, np. na najdłuższą obierkę z jabłka. Dodatkową atrakcją dla uczestników było wspólne pieczenie babeczek.

Andrzejki w bibliotece w Narwi

Spotkanie andrzejkowe upłynęło w bardzo miłej i wesołej atmosferze. Ponieważ wszystkie wróżby miały pozytywne znaczenie, dzieci bardzo dobrze się bawiły. Pamiętały także, że należy je traktować z przymrużeniem oka, bo najważniejsza jest dobra zabawa, bez względu na to czy wywróżyliśmy sobie bogactwo, spełnienie marzeń, czy odkrycie tajemniczego skarbu.

Andrzejki w bibliotece w Narwi

Andrzejki okazały się wesołym spotkaniem towarzyskim, wspaniałą zabawą dostarczającą wielu przeżyć i emocji zarówno dzieciom jak i organizatorom. Podobne spotkania andrzejkowe odbyły się również w filiach bibliotecznych w Łosince i Trześciance.

GALERIA ZDJĘĆ

Opracowanie materiału:
Gminna Biblioteka Publiczna w Narwi